Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítség videókártya ügyben?

Segítség videókártya ügyben?

Figyelt kérdés
Most ment tönkre Asus Vivobook S15 laptopom aminek Nvidia videókártyája volt. Grafikusnak tanulok ezért alapfeltétel, hogy új laptopom elbírja az Adobe programokat. Viszont eléggé béna vagyok a laptopokhoz, ezért kérek segítséget. Mivel az első vivobookom elég drága volt ezért egy olcsóbb alternatívát kerestem és találtam is viszont ennek nem Nvidia a videókártyája és azt hallottam az a legjobb. Intel UHD Graphics 620-ról lenne szó. Nem kellenek nekem rá játékok, csak Illustratorozok, Photoshopozok, tudna szépen működni szerintetek ezzel is?

2020. ápr. 9. 14:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Az UHD 620 egy integrált videókártya tehát jóval gyengébb szinte bármelyik Nvidia kártyánál ami az előző laptopodban volt. Inkább azt mondd meg mennyi lenne a kereted laptopra.
2020. ápr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

olcsobbat kerestel merz draga volt?

mind realtiv ahogy az nvidia is

hiszen lehetet gyengebb, attol fugg milyen regi is milyen gpu


osszeget irj, es munkara mindeg tobben es nem kevesebben kell gondolkodni

2020. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


ez pl. Teljesitmenyben nem gyenge MX150 i5


persze vannak erosebbek de UHD620 joval gyengebb


van egy Celeron is amiben van de a tobbi proci turheto vagy jo

csak epp nem feltetlen lesz elegseges szamodra 620 illetve 8GB ram is keves lehet, mai laptopokban a ram bovitest pedig rosszul oldjak meg mivel integralnak legtobben adottat

2020. ápr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 bovitheted csak eppen integralt ram is lesz benne ami bezavar kepbe...


es ha integralt gpu van akkor meginkabb fontos a sok ram, gyors ram


Inkabb tegyel hozza, varj, gyujts


amugy nem garis regi laptopod?

szervizelni nem erdemes?


jo hogy addig is kell valami... de hat


akkor inkabb add el hatha sokat is ad valaki erte es akkor hozza tudod tenni


hardverapro.hu


mivel megcsinalja vagy felhasznal mindent belole

2020. ápr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Azért keresek olcsóbbat mert az előző laptopom mindössze 6 hónapos volt és egy baleset során tönkrement aminek a megjavíttatása többe kerülne jóval mint maga a laptop volt és jelenleg nincs keretem megint kiadni érte annyit, mint amennyiért anno azt vettem.

Szervizben alkatrészeket beszámítják nekem szóval azzal kitudom egészíteni de ott is azt mondták, hogy nem érdemes megcsináltatni.


Asust szeretnék mindenképpen és ha lehet akkor 200 alatt.

Egy ismerősömnek van egy alig használt pár hónapos Vivobook S15-je, erről lenne szó: [link]


Ő ezt kedvezményesebben adná el nekem, csak azt nem tudom, hogy ez mennyire lenne jó grafikusi munkára?

2020. ápr. 9. 15:13
 6/20 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 turheto mint gep foleg 200 es alatta


nem irtad milyen is volt a regiben az nvidia


azert mas markak miert nem jok? Dell, HP, Lenovo...

Asus is jo persze de igazabol melyik nem? ez inkabb tipus es teljes (konkret, pontos) tipus fuggvenye nem pedig markaje

mert ha markat nezed akkor 1. Dell, 2. HP mindenkeppen es csak utana barmi mas

2020. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


pontosan linkelte a Photoshop kovetelmenyeit en meg Illustratort ami magasabb:


8 GB RAM (16 GB ajánlott) (RAM)


Opcionális: A GPU-teljesítmény használatához: a Windows-rendszernek legalább 1 GB VRAM memóriával kell rendelkezni (4 GB ajánlott)


persze tanulni lehet regebbi progikkal, lassu geppel


de dolgozni mar nem, egy munkagep mindeg dragabb... mint egy jatekos, es egy jatekos is nagyon draga

300 ert mondjuk mar 1050 tol is erosebb gpu s is van par es az hasznos akkor mar ha max amit venni tudsz legjobb gpu legyen


620 ezel a friss PS al is Ill el elhasal biztosan...

2020. ápr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Az előző videókártyája NVIDIA GeForce MX250 volt. Akkor igazából mindenképpen egy Nvidiás laptopot kéne keresnem, nem?


Köszönöm egyébként a gyors és hosszú válaszokat. Eléggé nem vagyok otthon a laptop témában, ez volt az első laptopom ezt is segítséggel tudtam kiválasztani.

2020. ápr. 9. 15:29
 10/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hat nvidia t ajanl photoshop nem tudom amd t hogy birna, meg intelt sem


en amd t nem hasznalok, amig van intel meg nvidia csak azokat fogom


viszont ha Ryzen proci van laptopban az nem feltetlen rossz mert munkaban jobb teljesitmenyt nyujthat, de tobbet fogyasztanak mint intelek (altalanosagban es laptoprol van szo)


csakhogy nem sok amd procis nvidia kartyas laptop van :D de en procit se hasznalnak beloluk

2020. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!