Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire jó az undervolting?

Mire jó az undervolting?

Figyelt kérdés

Totál hülye vagyok a témában, de böngészés közben belefutottam. Amit írtak, hogy ha csökkentik valamennyire (mondjuk 0,1 volttal) a gyári értékeket, akkor alacsonyabb hőmérsékleten megy pl a cpu, a teljesítmény szinte változatlan és meghosszabbíthatja az alkatrészek élettartamát.


Amit nem értek, ha ez ilyen jó dolog, akkor miért nem alapból ezekkel a csökkentett értékekkel adják ki a gépeket? Hiszen az alacsonyabb fogyasztás megnövekedett akksi élettartamot is jelent pl laptopoknál?


Ha valamit félre értettem nyugodtan javítsatok ki.



#undervolting
2020. márc. 7. 09:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Vagy felreertetted, vagy rosszul irtak, mert a teljesitmeny is csokken aranyosan.
2020. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 ThodEE GoD ***** válasza:
100%
Gyártanak sok sok sok darabot, mindet egyesével nem tesztelik ki hogy teljes terhelésen nem e hibázik kevesebb feszültséggel, így meghúzták az alsó határt amelyiken mindegyik jól szerepel, te pedig a szilícium lottó szerint kapsz valamilyent, persze lehet ez egy rosszabb példány is ami már el sem indul vagy hibázik ha csökken a feszültség. Természetesen vannak jobb példányok, mindenki kísérletezhet a sajátjával :)
2020. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1-es, lehet félre értettem. Azt írták, hogy pl alap adatokkal komoly használat esetén, ha túl meleg lenne a proci, akkor vissza vesz a teljesítményből. Undervolting esetén viszont a csökkenő hőmérséklet miatt nem kell visszavennie, és kvázi ugyan az marad a teljesítmény.
2020. márc. 7. 09:43
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es, akkor igazából ez az főleg azok játéka, akik overclockolgatnak, meg hasonlók?
2020. márc. 7. 09:45
 5/14 ThodEE GoD ***** válasza:

Semmi jelentős értelme nincs önmagában, persze van mostanában olyan ahol még nem kiforrt a technika és valós észrevehető különbség van, pl https://www.youtube.com/watch?v=20KwvhjRV2Q


Szerintem ha finomhangoljuk a processzort akkor van értelme, ha minden teljesen alap-auto beállításon van akkor ennek nincs kézzelfogható következménye, ha már valami túlmelegszik, VRM vagy CPU akkor ott baj van, kosz, por , rossz hővezető, alulméretezett hűtés.

2020. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

az egyes oltári baromságot írt


nincs értelme undervoltolni


az amd-k nem melegszenek már, az intelnél pedig teljesítményvesztés lesz

2020. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Van a procinak egy nyáklapja, erre rá van forrasztva az a szép fényes szilíciumchip, amit az ihs eltávolításával látsz. Ezeket bga forrasztják. Ezek kis forraszanyag labdácskák. Ahogy dolgozik-pihen a procid, úgy folyik vagy nem folyik rajtuk áram, ez pedig hőtermelődéssel jár, ami pedig tágulással, összehúzódással. Ezt úgy képzeld el, mintha egy kanalat hajtogatnál. Alap beállításokkal mondjuk bír ez a kanál 5 hajtást, mielőtt az anyagfáradás következtében eltörne, undervoltinggal meg mondjuk 10-et. Ha ez a kanál, azaz a forraszanyag eltörik, akkor szakadás van és nem folyik ott áram, tehát az alkatrész nem működik.

Erre jó az undervolting.

2020. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Undervoltolni akkor van ertelme, ha load alatt igen melegszik a processzor es/vagy videokartya es a kritikus hatart eleri, azaz visszadob a teljesitmenybol. Ezt jobb hutovel, jobb haz szellozessel is orvosolni lehet, de az undervolt is eppugy hasznos. Pl en ugy a processzoromat mint a videokartyamat undervoltoltam, mert maskepp a kritikus hataron mozogtak full load alatt es visszavettek a teljesitmenybol. Ha ugy erzed hogy laggol, vagy akadozik a processzor/videokartya load alatt, akkir monitorizalni kell a frekvenciajat es a homersekletet, s ha azt latod hogy visszavesz a frekvenciabol full loadon es a homerseklet pedig a kritikus erteknel van, akkor undervoltolod. Az alaplapokba tobb fele processzor/ videokartya mehet. Ezek mindegyike mas fogyasztassal bir, egyiknek tobb aram kell masiknak kevesebb. Az alaplapokban alapbol akkora aram van raadva a proceszorra, hogy ha a legaramigenyesebb proceszort teszed is bele, azt is elbirja. Ez nyilvan azzal jar, hogy egyes processzorok jobban melegednek a socketben, nekik eleg lenne kevesebb aram is.
2020. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Úgy van, szilikonlottó az egész, nem optimalizált processzort kapsz a dobozban. Ezért dönthetsz úgy hogy undervoltolod, amivel csökkented a lap és hűtő terhelését anélkül, hogy az órajelet visszavennéd. Ha pl passzív konfig a cél, akkor erre szükség van.
2020. márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Undervoltolásokor nem vissza teljesítményt ha elégg a feszültséget (cpu bechmarkal mérni kell közbe mérni hogy ne csökkent e a teljesitmény)

nekem i5 7400 van és sikerelült -0.060v leszedni. (-4,5 fok kb)

2020. ápr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!