Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A commodore 64 et régen...

A commodore 64 et régen rálehetett kötni monitorra? Vagy volt hozzá monitor?

Figyelt kérdés

2020. febr. 24. 20:32
 1/6 2*Sü ***** válasza:

Igen. Lásd: [link]


De nyilván akinek volt otthon tévéje, az arra kötötte rá. Tulajdonképpen a monitor nem volt más – és ma sem más –, mint egy TV vevőegység nélküli képernyő. Egy Commodore monitor leginkább ott jött szóba, ahol nem volt amúgy tévékészülék, mert elviekben a tévé vevőegység kispórolásával egy monitor elállítási költségei kisebbek voltak. De hogy konkrétan olcsóbb volt-e egy Commodore monitor, mint egy hasonló méretű tévé mondjuk itt Magyarországon? Nem tudom. Mindenesetre én nem nagyon találkoztam monitorra kötött Commodore-ral.

2020. febr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MGéza ***** válasza:
A PC monitorokkal nem kompatibilis. Létezik ugyan átalakító erre a célra, de egyszerűbb egy koax csatlakozós tv használata. Analóg tv kártya is működőképes megoldás ami úgy működik, hogy bekapcsolt PC-n a kártya koax csatlakozójára kötöd a gépet.
2020. febr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van s-video kimenete, azzal TV-re köthető. Képfelbontása csak 320x200 a Pal felbontáson belül.
2020. febr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MGéza ***** válasza:
Egyébként létezett hozzá saját Commodore gyártmányú monitor, 1701/1702 gyári számozással, de meg csak igen drágán szerezhető be, 60-100k magyar forint körüli összegért.
2020. febr. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, pl. erre: [link]

Érdemes emgemlíteni, hogy ez még az a korszak volt, amikor több, egymással többé-kevésbé inkompatibilis csatlakozó és videószabvány volt. (Oké, ma sem rózsás a helyzet: VGA, DHMI, DVI, DP...) A C64 kétféle videójelet állított elő: egy S-Video-kompatibilis jelet, valamint egy nagyfrekvenciás jelent. Utóbbit lehetett a tévébe dugni, előbbit a monitorba. Igazából összesen egy emebrnél lűttam, hogy monitorra volt kötve a C64, mindenki másnál a tévé szolgált megjelenítőként.

2020. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ezredforduló óta szinte minden TV-n van s-video bemenet. Ha a C64-et monitorra(TV)-re akarod kötni akkor s-video kábelen tedd, ne RF(antenna) kábelen. Az s-video kábelen a C64 oldali csatlakozót le kell cserélni, mert az még nem a mai mini méretű hanem nagyobbat kell ráforrasztani.
2020. febr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!