Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépem kitakarítottam, de csak...

Madox33 kérdése:

Gépem kitakarítottam, de csak a cpu ventillátorát szedtem le, mikor össze raktam csak újraindult. A gép üzemelt, viszont képet nem adott. Ryzen3 2200G VEGA 8, Lehetséges, hogy a processszornak nem tetszett valami?

Figyelt kérdés
2020. febr. 9. 13:07
 1/8 Mr. V. ***** válasza:

Valószínűsíthető, hogy nem alaplapi videókártyát használsz és az mozdult ki. Ki kell szedni és visszatenni.

Ha nem videó, akkor a RAM mozdulhatott el, más nem jellemző.

2020. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A Ryzen3 2200G processzor Vega8 grafikus kártyáját használom. Remélem,hogy igazad van,hogy valami kimozdulhatott.
2020. febr. 9. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerezz be kis belső csipogót és keresd meg a hibát a hangkódok alapján.

Vagy, nincs neked Debug LED-ed az alaplapon? Vizuális visszajelzés gyanánt az tökéletesen megfelel, le tudnád úgy szűkíteni a kört egy bizonyos hardverre.

Vagy, végig próbálgatod magadnak. Kiszeded amit ki lehet, kifújod a csatlakozást, ellenőrzöd, hogy nem-e került bele szösz, majd visszakötöd az adott hardvert. Ellenőrizheted a táp csatlakozásokat is, hogy minden rendben van-e, vagy hogy esetleg nem-e mozdult ki a tárolód adat/tápcsatlakozása.

2020. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ennek a csipogónak mi a teljes neve? Amit említettél?
2020. febr. 10. 12:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Magyarul? Lövésem sincs, legalább 6 vagy több fajta kifejezéssel próbáltam már többször is rákeresni a neten, de nem találtam.

Angolul? Buzzer, beírod így, hogy "pc buzzer", vagy "internal pc speaker" és találhatsz is belőlük bőven. Külföldi forrásokat fog mutatni, így magyar boltok kínálatait nem mutatja (tehát amazon és társai).

2020. febr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt a videót találtam, szerintem ez neked is segíteni fog :) //www.youtube.com/watch?v=aCCFlC_tlcI
2020. febr. 10. 17:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyilván hangszóróról van szó, de próbáld bármilyen formában beírni a "hangszóró" szóval magyarul a keresőbe és meg is találni. Nem igazán fog menni, mert hangszórókat fog dobálni a kereső. Nem is nagyon találtam egyik-másik itthoni áruház kínálatban sem ilyet eddig. Nem is létszükséglet mint mondtam, több módja is van a hibakeresésnek. Ez csak egy könnyítés.

Emlékezz miket kötöttél le a gépről, vagy az alaplapról. Gondold végig, hogy nem-e hibázhattál valahol (pl. nem kötötted be a monitort). Valamit tuti gép összerakásnál történt.

2020. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta tökéletesen működik a gép, nem kapcsol ki, nem indul újra. Egyébként ha így keresel rá 'Speaker buzzer' egyből kiadja a böngésző. Mindenesetre köszi a segítséget.
2020. febr. 11. 09:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!