Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 0xc0000e hibával...

Windows 10 0xc0000e hibával nem bootol, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnapi nap folyamán, teljesen váratlanul, előjel nélkül, a számítógép a fent írt hibakóddal nem volt hajlandó bootolni. A csavar: van egy SSD-m erről indul az OS, és egy HDD-m amin minden más van. Újratelepítettem az SSD-re az OSt, ha nincs bedugva a HDD, tökéletesen elindul minden, azonban amint csatlakoztatom, ismét feldobja ezt a hibakódot és nem indul a rendszer. Hibajavító eszközként használtam Pendrivera rakott Win10 telepítőt, ott a parancssorban egy chkdsk /r /f parancsot végigcsinált a gép a HDD meghajtón, de semmi változás. Mit csinálnátok ti? Előre is köszi.

2020. jan. 30. 05:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Én tuti formáznám mindkettőt hisz akkor 100% jó lesz, előtte lementeném ami kell, bár nekem minden megvan pendrive-on és/vagy google drive-on.


Ennél biztos van finomabb megoldás, esetleg a bios boot sorrendet nézd meg hogy nem-e a hdd-ről akar bootolni, azon meg maradt mbr/gpt windows maradvány régről.


Ezt még csekkold le:

[link]

2020. jan. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszön a választ, megnézem hátha így megoldódik-e
2020. jan. 30. 06:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Az után dugd fel a hdd-det hogy a win már elindult.. és lemezkezelőben törölgess.
2020. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem külső a hdd, miközben megy a gép nem egészségtelen kicsit, ha akkor dugom be a satat es/vagy a tápkábelt.
2020. jan. 30. 18:21
 5/5 anonim ***** válasza:
AHCI módban a belső sata is hot-plug képes, ha az adott porton engedélyezed a biosban..
2020. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!