Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a hangfal és a...

Mi a különbség a hangfal és a házimozi rendszer között?

Figyelt kérdés
TV-hez szeretnék 5.1-et venni és azt vettem észre, hogy számítógépekhez kapható 5.1 hangfal szettek a házimozi rendszer töredékébe kerül. Mekkora a minőségbeli eltérés? Nem zavar, ha nem full házimozi élmény csak a TV hangszórójához képest szeretnék valami jobbat, ami már 5.1.

2020. jan. 13. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amit PC-hez árulnak hangszórószetteket, azt ugyan úgy tv-re is rá lehet csatlakoztatni, vagy akármi másra.

Talán a kábelek hosszával leszel gondban. Mivel PC-hez árulják vlsz. rövidek lesznek a kábel hosszok, de nem biztos meg kell nézni a leírásban mekkora vezetékekkel árulják. Egyébként meg lehet toldani esztétikusan is, pár száz forintból (én is et tettem).

No-name márkát ne nagyon vegyél, 30 ezer körül már elég jókat lehet kapni.

2020. jan. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a hangzásról elfelejtettem írni. Nyilván a kimondottan házi mozi szettek teljesen más élményt adnak. Ha beépített erősítős akkor sokkal profibb az erősítő benne, mint az olcsóbb PC-s változatokban.

A legjobb viszont amihez külön erősítő van, de ez már nyilván a több száz ezres kategóriától indul.

Na meg ugye egy "PC-hez" árult hangszórószett általában virtuális 5.1 hangzást ad. Mert sima sztereó jelet virtualizál át 5.1-be.

Vannak olyanok PC-s változatban is amikben megvan az összes bemenet ami kell az 5.1-hez, de ehhez meg kell egy eszköz (pl. olyan hangkártya) ami biztosítja az 5.1 kimeneteket.

Tv-nél meg a leggyakoribb mikor a pl. DVD lejátszó 5.1 kimeneteibe van csatlakoztatva a házi mozi.

Szóval a lényeg ha te sima 3,5mm-es jack-el vagy RCA kábellel akarod/tudnád csak használni, akkor felesleges a drágább full 5.1-es szettet megvenned.

Bőven elég a PC-s 5.1 változat, már az is fényévekkel szebb hangzást fog adni mint a tv gyári hangszórói.

Ha pedig néha csinálnál valami házibulit, akkor érdemes (az összes hangszóró teljesítményét egyben mérve) 100 Watt körülit nézned.

2020. jan. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!