Mi lehet hardveresen a problema?
A kerdesem a kovetkezo lenne ,illetve legyszives segitsetek.
Miert indul a gepem ujra egyes jatekok inditasakor vagy ugyanazon jatekok jatszasa kozben?Megjegyzem van amikor nem indul ujra egyaltalan.Ujraindulas utan erdekes dolog all elo par percig nem akar a gep be bootolni csak porognek a ventilatorok.Par perc pihentetes utan ujrabetolt.
Ki fujtam ki takaritottam.
Ma ujra pasztaztam a processzort is.
A rendszer ujra lett telepitve.
Hardveresen nem jelez problemat a gep.
Ma megneztem CPUID HWmonitoral es gyanakszom egy dologra.Talan a tapegysegem melegedhetett tul vagy melegszik nagyon.
AUXTIN ertek jelenleg 84 C Minimalis 59 C es MAximum regisztralt ertek pedig 170 C fok volt.
CPUTIN ertekek jelenleg 56 C legkevesebb 33 c es maximum ertek 144 C volt.
SYSTIN jelenleg 54 C legkissebb ertek 33 C es a
legmagasabb 56 C volt.
Jelenleg a magok homerseklete 40-50 C
Winchester homerseklet 25 C
GPU 24 C
Specifikacio:.
Alaplap: ASUSP7P55D-E LX
Processzor QuadCore Intel Core i5 750 2.66Ghz
Ram: 2* 2GB KINGMAX 1333mhhz 2* 2 GB G SKILL 1666mhz
BIOS: AMI 09/27/12
Videokartya:ASUS R9 280X series 3072 MB
Operacios rendszer Windows 7 64 bit
Tapegyseg: FSP400-60GHN (85)
Rákerestem az interneten a processzorodra, ez alapján eléggé régi típus, az általad leírt észrevételek alapján is erre gondoltam.
A processzorok a használat során (főleg, ha sokat vannak használva), folyamatosan gyengülnek. Úgy gondolom, azért vannak ezek a problémáid, mert a processzorod már nem bír azzal a mértékkel működni, mint korábban. A játék leterheli, túlmelegszik, ezért a számítógép újraindul, és addig nem is bootol be, még le nem hűtötte a megfelelő hőmérsékletre.
Nekem ezt olyan mondta, aki rendszergazdaként dolgozik, és az elektronikához is jól ért.
A processzorok gyengülése annak tudható be, hogy az elektronok áramlása terheli a vezető anyagot (ezért melegszik a processzor). A melegedés gyengíti az anyagot, és kis mennyiségben atomokat szakít le. Emiatt gyengül a processzor működése is.
Természetesen itt sok minden más is befolyásolja a romlás mértékét. Ha te 0-24 órában műkötteted a gépet, de a processzort csak kis mértékben terheled (pl. 50%-ban), nyilván valóan nem melegszik fel annyira, és nem gyengül meg olyan hamar. Ha időnként fel is gyorsul, de csak kis időre, az se fogja olyan nagy mértékben leterhelni.
Nekem van gépem, amit kb. 15 éve vettem, és leginkább játékra használtam, ami nagyon leterhelte a processzort. Ha jól emlékszem, nem sokkal utána adták ki a Vistát, ami akkor még tök jól futott rajta, most meg az XP-vel is idegesítően be tud lassulni.
"Nekem ezt olyan mondta, aki rendszergazdaként dolgozik, és az elektronikához is jól ért.
A processzorok gyengülése annak tudható be, hogy az elektronok áramlása terheli a vezető anyagot (ezért melegszik a processzor). A melegedés gyengíti az anyagot, és kis mennyiségben atomokat szakít le. Emiatt gyengül a processzor működése is."
De te ugye nem értesz ezek egyikéhez se? És rendszergazda se vagy? Tisztában vagy legalább alapfokon a processzor (de legalább a tranzisztor) felépítésével, működésével? Már ne haragudj és le lehet pontozni, de ilyen fokú szakmaiatlanságot életemben nem olvastam még. Remélem nem vllamos szakma közelében akarsz dolgozni?
Szoftver fejlesztő vagyok, és tisztában vagyok a számítógép alapfokú működésével kapcsolatban. Gyerekkorom óta magamnak szerelem a gépet, telepítem a programokat. Ja, és az elektronikával is sokat foglalkozok hobbi szinten (kapcsolási rajzok, AVR, PIC, stb.).
Egyébként meg eredetileg villanyszerelőnek tanultam, dolgoztam is benne pár évet. Tisztában vagyok az elektromossággal. És te?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!