Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy rossz játék szervergép...

Egy rossz játék szervergép tönkreteheti a PC-met?

Figyelt kérdés

Elkezdtem játszani egy az utóbbi időben felkapott Rust szerveren. Rettentően lagol és kevés rajta az FPS-em is.

Eleve csak 70 férőhelyes gondolom 100 embert már nem bírna el, 60+ játékosnál már nagyon nagy lagok és FPS dropok vannak.

Alapjában más szervereken 80-90 FPS-em szokott lenni FHD közepes grafon, ami a Rust-hoz képest nagyon jónak számít.

Na már most ezen a szerveren jó ha 40 FPS-el megy a játék ha valami lövöldözés vagy robbantgatás van a közelemben.

Korábban is találkoztam már ilyennel, akkor általában otthagyjuk a szervert, most is ez lesz csak érdekelne hogy kárt tud e okozni egy ilyen szerintem házi szervergép a PC-mben?

Ugyanis olyan dolgok történtek, amik eddig még soha csak ezen a szerveren.

Játék közben ha valami mint írtam akció van, akkor már 3x olyat csinált a gépem, hogy elmegy a kép, utána azonnal a VGA ventik 100%-ra felpörögnek mint valami sugárhajtómű ami fel akarna robbanni, a hang elkezd darálni/akadozni, és csak a táp kapcsolóval lehet leállítani, vagy reset gomb.

Fogalmam sincsen mi okozza ezt, de azóta van ez hogy ezen a szerveren játszottam. Szinte mindenki panaszkodik hogy kevés az FPS-e, lagok vannak és rendszeresen crashel a game.

4 éve játszok a játékkal, 2 éve a jelenlegi konfigal eddig 1x volt hogy hasonló módon még tavaly crashelt a gépem, egy szintén elég gagyi lagos szerveren.

Akkor simán csak leállt a gép magától.


Mi okozhatja ezt az egészet?

Csak a Rust-ban fordult elő ilyen, csak a szar lagos FPS dropos házi szerveren, a többi játékban semmi probléma nincsen.


Ping: 30-40ms


Asus GTX1060 6GB GDDR5 EX-GTX1060

EVGA 600W BQ 110-BQ-0600-K2

Asus PRIME Z270-P

Kingston 2x8GB DDR4 3000MHz HyperX Predator XMP


2019. dec. 5. 04:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Intel Core i5-7600K Quad-Core 3.8GHz LGA1151
2019. dec. 5. 04:41
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Rengeteg oka lehet. Nem játszok Rusttal, de mint minden olyan játékban, ahol a szervereket a userek hozhatják létre, így itt is akármit meg tudnak csinálni. Ha elég ügyesek, akkor azt is, hogy a felcsatlakozott játékosok videokártyáival bányásszanak bitcoint.
2019. dec. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

nekem elég erős gépem van 1080Ti-al mégis 1-1 secre megállt a Rust amikor toltam


hobbi szinten játékfejlesztéssel foglalkozom és kicsit belenéztem a rust kódjába és megoldásaiba is...

amikor egy kis ikon ott van 4000x4000-es felbontásban képként a mappában akkor ideje lenne elgondolkodni, hogy ezek mihez is értenek


a Rust baromira nincs optimalizálva, lexarják az erőforrás pazarlást, rengeteg memóriát eszik és nem kezeli jól a dolgokat


a gépedben ez a terhelés tehet kárt max, nem futtatnak bitcoin bányásást és hasonlókat, simán csak ennyit zabál 60 játékosnál a játék

2019. dec. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 na és mit találtál a kódjában hobbifejlesztő? Na meg hogy néztél szét? Megnyitottál egy ini fájlt? :O
2019. dec. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4:

nézz utána annak hogyan tudod megnyitni a Unity fájlokat (vagy C#) dll-eket pl


nem nagy cucc és mindent látsz, és ha esetleg még sem érted, akkor nézz utána az obfuszkálásnak/minimalizálásnak például :) (mondjuk legtöbb nincs így "levédve")


az asset bundle-ok is kicsomagolhatóak hisz ez a lényegük részben

2019. dec. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szerverről leszedhettél modokat, de azoknak nem kéne futnia más szerveren, töröld ki őket hátha. Valszeg csak pocsék lett a patch. Mikor bejöttek a hullámzások is mi volt...
2019. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#3/#5: Kicsit nehéz elhinni arról, hogy "játékfejlesztő", aki még írni sem tud egy általános iskolástól elvárható szinten. Persze, nem feltétlenül függ össze a kettő, de azért nehezen hihető, na.
2019. dec. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Aki Rustozik az tisztában van az optimalizálatlanságával, ezzel együtt kell élni. Bár az utóbbi időben rengeteget javult, a korábbi SSD-ről való való akár 6-8 perces betöltés nálam már lerövidült 2-3 percre.

Haverjaim régebben HHD-ről gyengébb konfigal akár 20-30 percet is malmoztak mire bekerültek a szerverre.

Na de nem is ez a lényeg, hanem az hogy ez az "anomália" miért történhetett csak ezen az egy szerveren?

Én is valami ilyen bányászatra gondoltam hirtelen. Nem tudom ennek van e valóságalapja.

Az official szervereken ilyen nem fordult elő, pedig a napokban ott is toltuk elég sokat.

Vagy a szarrá modolt BF szervereken ahol másodpercenként eldurran egy c4 vagy rakéta, és folyamatos a tűzharc, sem volt ilyen.


Mert az oké ha valami kék halállal megáll a gép, ne de az hogy elsötétül a monitor és a VGA megőrül, a hang meg olyan lesz mint valami horror filmben...nekem ez elég baljós hibának tűnik, és félek hogy valami a hardveremben tönkremehetett.

Nem tudom hogy most tényleg ez a szerver hibája, mert mint írtam nagyon sokan jelezték a szerver chaten, hogy lagolnak és alig van FPS.

Plusz ledobálja őket amit lehet is látni mert mutatja kik csatlakoznak fel, és van aki 10 percenként join-ol vissza mert összeomlik neki folyamatosan a játék.


Természetesen csináltam VGA, RAM, CPU stressz tesztet, semmi nem adott ki hibát. Ezért állok értetlenül, hogy mégis mi a lófäsz lehetett ez az egész...

2019. dec. 5. 16:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!