Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Netezős meg filmnézős gépnek...

Netezős meg filmnézős gépnek elmenne ez még? Vagy már nem felelne meg erre a célra?

Figyelt kérdés

Tönkrement a rendes gépem, de nincs szükségem egy újra, meg nagyon pénzem sem.


Melóból hoztam egy öreg gépet, adatai:


Intel Core 2 Quad CPU Q8400 @ 2.66GHz

4 GB ddr2 memória

Intel Q35 Express Chipset Family videókártya

Sound Max integrált audió

150GB WD Blue HDD


Jelenleg az eredeti Win Vista van rajta, de vennék bele egy 250GB-os Samsung SSD-t, és Windows 10-et tennék rá.


Működne ez rendesen? Vagy már nagyon gyenge gép ez? Csak Youtube, Facebook, online filmek meg ilyen dolgokra kellene



2019. okt. 7. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha mellé raksz egy videókártyát PCI-E foglalatba előrébb leszel mint az integráltal (Q35).


pl: [link]

Mivel nem tudom milyen monitorod van milyen csatlakozói vannak ezt találtam (nem én hirdetem) :) (láttam h nincs pénzed de szerintem ennyi beleférhet)


Teljesen jó áron vannak megbirkóznak a feladatra és sokkal jobbak mint az integrált bár asszem a Q35 az a gma3100-as széria elég gyenge, ki kell próbálni h futtattja a filmeket facebook youtube stb.

Q8400 elegenedő processzor valamint a 4gb ram is alkalmas még.

2019. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kifejezetten jó kis gép, én ettől sokkal gyengébbel is elnetezgetek ha kell.


Processzor egész erős, RAM-ból erre a célra kellemes a 4GB, SSD pedig hatalmasat dob az össz felhasználáson.


Ahogy az első írja, egy videokártyát dobj mellé, az még fontosabb mint az SSD, mert az integrált elég harmatgyenge, 1-2 ezerért már lehet találni működőt, azzal egy alacsonyabb felbontású film már elmegy. Mekem 8400GS volt, nem erőmű, de 720p-ben lehetett filmezni az meg átlag képernyő méretre bőven elég.

2019. okt. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amúgy SSD-nél elgondolkodnék, kell-e a 250-es Samsung, meg mennyiért. Ha tényleg csak netezésre-filmezésre kell, akkor bőven elég egy teljesen olcsó 120-as is. Én 5-6 ezerért vettem Kingmaxot, nyilván egy új gamer gépbe nem azt dobnám be, de egy 10+ évesbe megfelelő.


És az SSD-n spórolt pénzt lehetne VGA-ba költeni. ~5 ezerért már lehet venni korrekt kis VGA-kat, amivel FullHD sem lesz gond és adott esetben egy-egy régebbi játékot is elfuttatnak gond nélkül.

2019. okt. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld kéz mindenkinek.


Grafikánál jól jönne a fullhd, mivel a monitor is az.

Mondjuk tényleg nem kéne 250GB, több mint valószínű a 120-as is elég lenne, vagy akár ki is vehetném a 120gb-os ssd-t a tönkrement gépemből (abban green wd van)

2019. okt. 7. 21:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Filmeknél szerintem nincs jelentős különbség a FHD és HD között átlag monitoron nézve.
2019. okt. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!