Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha van egy szünetmentesben...

Ha van egy szünetmentesben egy SNMP kártya, akkor hogy szokás rákötni a gépet ill. hogyan zajlik a leállítása?

Figyelt kérdés
2019. szept. 30. 22:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Leginkább az érdekel, ha van egy ilyen kártya, akkor is az usb/serial porton keresztül kell rákötni a gépet, amit védeni kell?
2019. szept. 30. 22:25
 2/13 anonim ***** válasza:
Most USB/serial vagy SNMP? Nem egészen ugyanaz. És a leállításra több módszer is van. Általában adnak az UPShez erre való szoftvert.
2019. szept. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ha van egy szünetmentesem, ami most usb-vel van összekötve az általa "védett" pc-vel, akkor ha rakok bele egy snmp kártyát, akkor gondolom elég egy progi, ami csak az snmp parancsot fogadja , nem kell az egész monotirozó rá (gépet így nem terheli).


De a kérdés az, hogy fizikailag milyen kábelen jön a leállító parancs?

Mert ha a rendes hálózati kábelen keresztül, akkor a switch-nek is kell táp, mert amúgy nem sok értelme van.(kivéve fordított kábel)

2019. szept. 30. 22:46
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az SNMP az TCP/IP - Ethernet oda igen kell switch. És nem csak a trapre hanem pollozásra is szükség van ahhoz, hogy stabilan menjen. Sok gyártó állítja, hogy az SNMP trap is megfelelő (Ezt az UPS küldi ha "baj van"), de nem volt számomra meggyőző. Sok helyen úgy van beállítva, hogy fogadja a program a trap üzenetet, de mellette ott a monitorozó program is ami lekérdezi. Pont azért ha valaki zavar van és nem ér oda a géphez az "állje le!" üzenet a lekérdezés esetén még van esély megtudni azta, hogy le kell állni. És igen a switchnek is kell UPS táp.
2019. szept. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen és még egy, egy rendes szünetmentes ellátást, leállítással "illik" tervezni/átgondolni. Sok meglepetéssel találkozunk nem csak "háztáji" méretben.
2019. szept. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor jól gondoltam, hogy nem olyan egyszerű ez, hogy csak berakom a kártyát.


Leginkább az a problémám, hogy linuxon a monitorzó programok nem túl jók (java erőforrás evő cuccok) , eszik az erőforrást gondokat okozhatnak a gép leállításában stb.(Kivéve apcupsd,nut támogatott szünetmentesek)


Azért gondoltam a kártyára, hogy akkor oké , legyen kártya, mert akkor kevés erőforrást enne stb,de most akkor azt mondod jobb,ha fut a monitorozó program is (mondjuk egy fájlszerveren) amit a szünetmentes véd? Ha igen, akkor viszont ez ugyanúgy eszi az erőforrását a gépnek mint a sima usb -s monitorozó progi (mert gondolom igen)?

2019. okt. 1. 08:38
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk gond nélkül ment Linuxon is a leállítás. Nem tudom miért zabálja az erőforrást.

Igen jobb ha fut a monitorozó és az (is) végzi a leállítást. Olvass utána az SNMP TRAP fogalmának, itt most nagyon hosszú lenne bele menni. Elméletileg működhet (erre találták ki), a gyakorlatban sok-sok év tapasztalata alapján nem 100%-os a megbízhatósága. Az SNMP-s megoldás előnye ott lesz az US/soros megoldással szemben ha egy UPS-re több gépet kötsz akkor több is tud egyszerre kommunikálni és mindegyik simán leáll, nem kell hozzá egy "szerver". És igen nálunk a fájlszerveren fut egy kis monitorozó alkalmazás ami elvégzi a leállítást. Néhány helyen van mellette olyan is ami tudja fogadni az SNMP TRAP-et. a kettőből legalább az egyik sikeresen leállítja a gépet.

2019. okt. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nos a progi Viewpower, két verziója van, egy direkt összeköttetős, ezt tudtam kipróbálni. 5% cput evett és ramból se túl keveset.

De a nagyobb gond, hogy nem állította le jól a gépet, amit ugyan sikerült elhárítanom, de kit tudja milyen rejtett dolgokat okozhat még, ezért nem merem serverre rakni.


Gondoltam, hogy akkor leállítom SSH-val a servert és a monitorozót más gépen futtatom. Végülis sikerült egyfajta megoldást találni rá, de itt jött be a router és hasonló kérdés.


Erre gondoltam, hogy oké, SNMP kártya, de most azt látom nem vagyok előrébb, sőt, vissza a kiinduláshoz:)

2019. okt. 2. 09:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Számtalan megoldást láttam háztáji méretekben. Ipari (irodai) méretekben kicsit más. Ha csak 1 gép lóg a szünetmentesen akkor a soros kábel / USB jó megoldás. Tényleg nem értem mit jelent "nem állította le jól" és "sok erőforrást zabál" kitételeket. Ha nagyobb pl. irodai akkor érdemes szakembert megkeresni aki ezt össze tudja rakni. De 2-3 gépig nem szokott gond lenni. Igen, a switchnek legalább addig kell energiát kapnia amit lekommunikálják egymással a leállítást. Ezt pedig a szünetmnetes megfelelő méretezésével lehet megoldani.
2019. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

nem állította le jól = az adott linux verzió alatt a linux nem állt le, a leállítási folyamatot megakasztotta a szünetmentes monitorozó programja, ami azért van, mert nem írták meg jól . Sikerült ugyan megoldanom, de, ha ez rossz, akkor lehet más problémákkal is küzdhet ilyen alapon a program, ami később bukkan elő.

Egyébként a letöltési oldal szerint az adott linux verzió támogatva van.


"sok erőforrást zabál" = 500Mbyte RAM-ot eszik csak a JAVA-s része a futó folyamatok között.

2019. okt. 4. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!