Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A VRM fázisok működését...

Adam1c1 kérdése:

A VRM fázisok működését befolyásolhatja, ha a 8+4 pin-es cpu táp csatlakozók közül csak a nyolcas van bedugva?

Figyelt kérdés
Található 6+6 VRM fázis, a Z390 UD alaplapomon, melyhez szorzózáras processzort vásároltam, és egy olyan tápegységet, mely egyetlen 4+4 pines CPU csatlakozóval rendelkezik. Az alaplapom viszont befogadna 8+4 pin-es csatit is, amelyet szorzózármentes, úgynevezett tuning processzorokhoz ajánlanak (az enyém nem az). No de most én aggódom amiatt, hogy esetleg a 12 VRM fázisból lesznek, melyek esetleg inaktívak maradnak. Továbbá kérdésem, hogy VGA csatik közül kettő darab két pinessel tudnám pótolni a be nem kötött egy darab négy pines cpu táp csatlakozást .... megtehetem -e én ezt, ha akarom ? vagy csak ártanék vele a processzornak ? (i5-9400)

2019. szept. 18. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Szabvány szerint a 4 pines csatlakozó 144W, a 8 pines csatlakozó 288W-re van hitelesítve. Amennyi be van dugva, annyi lesz a processzor teljesítményének fizikai határa, mielőtt megolvadnának a kábelek.


Nincs olyan, hogy csak az egyik fázist használja az alaplap, rossz tervezésből adódóan lehetséges, hogy egyes fázisok jobban meg vannak terhelve, mint mások, ez viszont nincs összefüggésben azzal, hogy mekkora az áramerősség.


Maga a VRM minősége kifogásolható, a mosfetek a legolcsóbb alaplapokból vannak kölcsönözve, és a hűtőbordának sincs elegendő felülete, hogy képes legyen nagy hőleadás menedzselésére. Ez valójában egy 5+2 fázisú lap, mert az ISL39138 kontroller csak ennyit tud kezelni. A Vsoc egyébként sem számít CPU szempontjából, úgyhogy 5 fázissal kalkulálj. Az, hogy 12 kis kockát összeszámolsz, az ugyanolyan marketingfogás, mint hogy beleraknak 8+4 pines CPU csatlakozót vagy ledvilágítást.


Maga az alaplap határa körülbelül 200W körül van, ekkor a VRM miatt 30W hő keletkezik, az ilyen hűtőborda meg csak ennyit bír, ha jól szellőző gépházban vagyunk. Úgyhogy az esetek túlnyomó többségében még a 4 pines csatlakozó is elegendő lenne.


[link]

[link]


A PCIe csatlakozó +2 pinje csak földelés a másik 6-hoz, ne dugdosd máshova.

2019. szept. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
WOW Ezzel most megleptél, nagyon, viszont megkaptam a választ, amire kíváncsi voltam, és most egyszerre vagyok nyugodt, és nyugtalan tőle XD nem gondoltam volna, hogy a vásárolt alaplapom közel fele nem több puszta marketingnél, és nincs mögötte semmilyen valós technika. Mindenesetre talán még így is beljebb vagyok ezzel a lappal, mint egy B365 -el, még ha nem is sokkal, de ha öt fázist is használ, az is több mint mint a három. Annyival is kevesebb hőt termel talán, és annyival stabilabb lehet az FPS érték. bízom benne nagyon, hogy egy i5-9400 -at csak meg tud tartani felső állásban. Köszönöm a válaszod.
2019. szept. 18. 09:10
 3/4 anonim ***** válasza:

A processzorok áramfelvétele nemigen nőtt az elmúlt jópár évben, sőt teljesítményre vetítve még csökkent is. A tuning persze egekbe viheti a teljesítményfelvételi igényt, de szorzózáras processzorral ez eleve kiesik.


Ami nagyot változott, az a PCIe slotról felvehető teljesítmény, ami az alapszabvány szerinti 75W-ról 150W-ra nőtt, de ez csak a videokártyákat érinti.

2019. szept. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A négy fizikai magból hat lett, és a boost is kinyújtottabb. Az én esetemben is 2.9ghz-ről 3.95-ig, intel szerint magonként 4.1Ghz-ig emelkedik az órajel . Biztosan nőnie kellett az áramfelvételnek is.
2019. szept. 18. 13:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!