Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom kikapcsolni a...

Hogyan tudom kikapcsolni a laptopomon a CPU turbo boost-ját?

Figyelt kérdés

Alapból 1.6 Ghz-n ketyeg az intel i5-8265U(4 mag) processzorom, de ha elkezdek játszani akkor ugye automatikusan ez felmegy 3.6 környékére. Nem vagyok egy számtech zseni -pont ezért írom ki a kérdést- de ez nem hinném hogy hozzájárulna a cpu hosszú életéhez, már csak azért is, mert a teljesítmény növekedésével párhuzamosan a hőfoka is megemelkedik. Ez kb olyan 80 fok szokott lenni, ami 20 fokkal a gyári adat alatt van, de egy kicsit féltem. A szobámban mondjuk amúgy is alapól rettentő meleg van(tetőteres).


A lényeg, hogy tudna valaki tanácsot adni, hogy ne turbo boostoljon a cpu?



#cpu-processzor-laptop-teljesítmény-hőfok-celsius-turbo-boost-pc-számítástechnika
2019. szept. 2. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért van a turbo boost hogy ha kell, akkor menjen. Nem fogja se a hőfok, se a boost megölni a cpu-d.
2019. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a gyors választ! Akkor csak én gondolom túl az egészet. Új laptop még, ezért féltem ennyire.
2019. szept. 2. 22:36
 3/4 Alex Fly ***** válasza:
100%
Nyugi, a laposod gyártója nem fogja direkt hazavágni a processzort... Neki is az elégedett user az érdeke, szóval tudja mit csinál. És az adott CPU működési paramétereit sem ventrotaxiális/umbilliszkopikus módszerekkel határozták meg; hanem hogy az adott körülmények között biztonságosan működjön.
2019. szept. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyakori hogy vékony notebookba erős hardvert tesznek, aztán egy szintetikus teszt alatt gyorsan felmegy 100 celsius fokra és elkezdi visszafogni magát.
2019. szept. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!