Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A welcome screen után magától...

A welcome screen után magától kikapcsol a laptop. Miért? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Néhány nappal ezelőtt véletlenül kiömlöt egy kis bor a gépre. Gyorsan megtörölgettem, kivettem a batrit, és kb 36 óráig hagytam száradni.

Ma mikor megpróbáltam bekapcsolni a HP logós screen betölt, megjelenik a welcome screen az egy ideig tölt majd kikapcsol a gép. Mit tegyek? Meglehet még javítani? Vagy valahogy meg lehet menteni a fáljaimat?



2019. aug. 8. 10:48
 1/1 Mr. V. ***** válasza:
100%

A fájlok ha HDD-n vannak, akkor az légmentesen zárt szerkezet, így be sem ázhat.

Javasolnám, hogy ne száradást várj, hanem szedd darabokra és denaturált szesszel vattán vagy nagyon puha rongyon töröld végig az ázott részeket, mivel a bor nem víz, száradás után is még maradnak részei, amik képesek vezetni, nem mellesleg páradúsabb időben a vezetési tényezője megnő.

Azaz mindenképp ki kell tisztítani a gépet, addig ne kapcsold be, mert több kárt okozol vele!


Kb. vedd úgy, hogy egy üdítőt öntesz bele... a víz/szóda elpárolog és ottmarad a ragacsos szörp. A bornak is van víztartalma, ami elpárolgott, ám emellett még némileg savas is, tehát akár képes is a hajszálvékony vezetőket oxidálni, azaz lassacskán elrohadnak a vezető rétegek.

2019. aug. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!