Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SB Audigy vagy SB Live!...

SB Audigy vagy SB Live! Támogatás van még Windows 7 alatt?

Figyelt kérdés

Egy nagyon minimális, jól működő, stabil driverre gondoltam, csak felvenni szeretnék mikrofonon - és Line-in bemeneteken keresztül és zenét hallgatni.

Windows 7 32 bit driver-t keresnék az alábbiakhoz:

SB Audigy:

Model: SB0570

Serial no: MASB0570702R21251U

SB Live! 5.1 Digital:

Model SB0220

Serial no C6SB0228418018763V

Régen még megtaláltam a támogatásos oldalt, valamint régen volt a KX projekt a Live kártyához.

Tudom - gondolom - Audigy esetén nagyobb az esély a támogatásra, hogy van jó driver.

Kérhetek segítséget?



2019. júl. 31. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Audigynek biztos van és le s lehet szedni a drivert a Creative-tól.


Viszont az SB0220 Dell OEM kártya (náluk csak XP/2000 driver van hozzá), nem vagyok benne biztos hogy az a legjobb választás. Úgy tudom, sokkal több velük a driver gond, mint a retail változatokkal.

2019. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindkettőnél megoldható, de csak buherált driverekkel. Rég volt már SB Live!-om, így pontos útmutatást nem tudok adni, de érdemes rákeresni a neten a mod driverekre, vagy esetleg Daniel K blogjára.
2019. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

SB Audigy - kereső:

* [link]

első találat a hivatalos támogatási oldal:

* [link]

az első tétel pont Windows 7-es:

"This download is a driver providing Microsoft® Windows® 7, Windows Vista® and Windows XP support for Creative Sound Blaster® Audigy® series of audio devices."


SB Live! 5.1 Digital - sajnos a kereső elsődlegesen a Dell oldalát adja meg régi driverrel:

* [link]

ugyanis ez a Dell számára kifejlesztett kártya:

"Sound Blaster Live! 5.1 Digital (Dell OEM, SB0220)

This was a later, improved model. The EMU10K1 chip was restored, as was hardware EAX/DirectSound/DirectSound3D acceleration. Currently there are Windows drivers available for download from Creative's website (filename: (Dell) Driver Install Pack 2_10 Languages). It was recommended that recording should be done at 48 kHz sampling rate, as there was an issue with hardware down-sampling. "

* [link]


de a Creative oldalán:

* [link]

is csak régi driver van.


"valamint régen volt a KX projekt a Live kártyához"

Kereső:

* [link]

5. találat:

* [link]

2019. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:

Audigyhez van.

Természetesen nem a Creative kezdett el foglalkozni a támogatással...

Innen letölthető:

[link]

Van még a KX driver is, de az nekem nem igazán jött be...

2019. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

KX driver!!

Stabil win10 alatt is, és annál jobbat valószínűleg nem találsz. Amit a dsp tud, azt kihozhatod belőle, teljesen szabadon konfigurálható lesz vele a kártya.

2020. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!