Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kezdő mikrofon?

Kezdő mikrofon?

Figyelt kérdés
Szeretnék youtube videókat csinálni (amatőr szinten,oktató jellegűeket tehát nem akarok az új Dancsó lenni :) ) Melyik az a mikrofon ami nem kerül százezrekbe de azért már normálisan (nem zajos,nem visszhangos) rögzíti az ember hangját?

2019. júl. 30. 14:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Erre a célra, ha rászánsz annyit, az Audiotechnika AT 2020 tökéletesen megfelel.

Kell még hozzá egy külső hangkártya, mert a simán komputerbe dugható USB csatlakozós változatokat kevésbé ajánlom, bár ha semmilyen zenét nem akarsz majd soha felvenni, akkor lehet, hogy nem olyan rossz megoldás, bár amennyivel többe kerül, mint a sima XLR kábeles változat, akkor már érdemes egy kis pénzt hozzátenni és venni hozzá legalább egy Behringer UMC hangkártyát, azzal tökéletes.

Állvány kell még hozzá, meg szűrő, bár a popfiltert akár ki is hagyhatod, ha vigyázol a technikára, hogyan beszélsz bele, nem közvetlenül és nem túl közelről, hogy a léghullámok ne okozzanak felvételi zajt, továbbá kábelre lesz még szükséged.

Ezzel már amatőr szinten jól lehet boldogulni, de természetesen az igényeidtől függ minden, mert lehet, hogy kompromisszumokkal egy 10k alatti usb mikrofon is megteszi, de lehet, hogy egy milliós Neumann-t is fitymálsz, mert egyéb akusztikai körülmények ronthatnak a mégoly kiváló mikrofon eredményén is.

2019. aug. 3. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!