Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik a jobb a...

Szerintetek melyik a jobb a két lenti proci közül?

Figyelt kérdés

intel core I7-930 vs intel core I5-670

Az I7-es drágább, és elvileg gyengébb, de újabb technológia.


2010. júl. 12. 00:37
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Zsebpéncből megy "apuci" elképzelése hogy amit meg akarok venni azt nagy részben saját pénzből vegyem, ő max valamennyit hozzá segít. Szerinte ettől önnálóbbá válok, mint ha mindent ő venne meg nekem. Azért gondolkodtam az I7-esen, mert én nem akarom 2-3 évente cserélgetni a gépemet, mert elavult. Olyat szeretnék venni, ami legalább 10 évig elég erős lesz. Ezért gondolkoztam az I7-esbe.

Tehát akkor ha azt mondják hogy egy proci mondjuk 2ghz-es, ez azt jelenti hogy 2Ghz-szer a magok száma? Tehát például egy 2 dual core 2Ghz-s proci igazából 4Ghz-snek felel meg?

2010. júl. 13. 00:53
 12/14 A kérdező kommentje:
Mugy hogy kéne máár komoly munkára? Milyen munkához kell HÁZI I7-es gép? Ha tényleg olyan komoly a meló akkor csak adnak egyet!
2010. júl. 13. 00:56
 13/14 anonim ***** válasza:

szia!


Hát olvastma itt pár érdekes álláspontot, írta itt egy kollega,hogy I3-as csak notibn van, jelentem ez nem helyteálló :) azis rendes desktop proci, core2 helyére érkezett!

A helyzet az,hogy az I7 sem időtálló proci, és jelentősen túlárazott, csak akkor veszed hasznát ha komoly progikat használsz, vagy ha egyszerre több dolgot szeretnél csinálni a gépen, és a feladatkezelővel kiadod az utasítást hogy melyik mag mit csináljon, játékok nemigazán indultak még el a többszálasítás rögös útján, én kipróbáltam több játékot is hogy letiltottam a 4 magból 3-at feladatkezelővel, és szinte semmit nemesett vissza az fps, csak maximum 3-at a 30-ból ami azért elhanyagolható,Tehát egy I7-et normál körülmények között teljesen felesleges venni ilyen áron mert mire kihasználhatóvá válna minden téren,addigra már pár ezer forintért tudsz sokkal jobb procit venni... viszont ha mindenáron négymagos proci kellene akkor egy phenom2 sokkal jobb választás, lehet hogy az i7 erősebb, de emberek gondolkodjunk már,annyival nem,hogy évekkel tovább kitartana, tehát ahol a phenom2 durván kevés, oda már az i7 se lesz nagyon jó :) én a hülye fejemmel I7 920-at vettem még annó, de nagyon megbántam, egy Q8200-at cseréltem le rá, és sajnos tapasztaltam,hogy bizony a különbség csak pont akkora hogy ne érjen el egy nagyságrendet, tehát az előzővel is kibírtam volna addig kb mint ezzel, az ujságoknak meg nemszabad bedőlni, úgy felnagyítják a különbségeket,hogy kész röhej, pl egy proci 2 per alatt végez egy feladattal, a másik pedig 1:40 alatt és már ódákat zengenek hogy jajj ezmár nagyon durva, hát %-kokban kifejezve igen, deha belegondolunk, már a feladtvégzések ideje nagyon sokat csökkent az újabb procik miatt, ezért már ebben az esetben a 60%-al gyorsabb procit se igazán fogod gyorsabbnak érezni, de mint előbb említettem akkor ha munkára kell akkor más a helyzet, de szerintem neked általános célra kell, ezért ajánlok egy jó kis phenom2-t, vagy ha inteles vagy akkor egy I5-el is jól jársz (akár I3), vagy ha vagány vagy akkor használtan egy core2-t, de én jobban a phenom2-t ajánlom, hidd el nekem hogy az i7-el se húznád tovább, sajna a saját káromon megtanultam énis :(

remélem segítettem! ÜDV.

2010. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Jaj.

Félreértés elkerülése végett, nem azt írtam h csak laptopba van i3. úgyakartam h az én laptopomba i3 van:D és fullra visz minden játékot:)

szerintem i5-nél több teljesen fölösleges:)

2010. júl. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!