Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb proci?

Melyik a jobb proci?

Figyelt kérdés

szeretnék venni egy új procit,és aki össze rakta a gépemet 4 magosat ajánl de egy két haverom meg azt mondja hogy inkább maradjak a 2 magosnál

amit szeretnék:Intel Core i5-2400 3.1GHz LGA1155 Processzor

és amim most van:inter core duo e7500 2.93ghz Processzor

szerintetek maradjak a mostaninál vagy vegyem meg amit kinéztem?


2011. okt. 16. 10:57
1 2
 1/12 TomThunderbolt ***** válasza:
Maradhatsz a mostanin is egy kis húzzással eléggé duri de akkor kell rá Legalább 6E-ért egy fasza hűtés de amit akarsz az is eléggé állat de az még most feleseleges majd esetleg fél év múlva és akkor olcsóbb is lessz
2011. okt. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ja és ha van valami ajánlásotok egy jó 2 magos vagy egy jó 4 magos procira (40ft körül) akkor azt is írjátok léci :)
2011. okt. 16. 11:03
 3/12 A kérdező kommentje:
tom ezt a procit igazából karácsonyra akarom akkor szerinted megéri?
2011. okt. 16. 11:05
 4/12 anonim ***** válasza:

Új alaplap,is kell akor

nem éri meg most se karácsonykor iszonyat drágák (jövö év elején kelene)

melesleg 2400 jó de nemrudod húzni

persze jó erös géped lene csak akor elég valami olcsó alaplap is hozá (nem pedig tunigolos)

de igy se jöne ki 40 ezerböl a váltás

nagyon szép az a kétmagos procid elmuzsikálsz vele szeritem párhónapot

eladni viszont ugyse tudnád jó áron mert a 775 ösök kifutot darabok

alaplapot mégugy se tudod eladni.

2011. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez a váltás nem olyan egyszerű mint hiszed.

A mostani procid LGA775-be illeszkedik, a másik LGA1155-be.

tehát alaplap és valószínűleg ram csere is kéne mellé.

2011. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
kösz srácok a kommenteket szerintem még ma megpróbálok beszélni a sráccal aki össze rakta a gépemet és lehet hogy megkérem hogy jöjjön át és nézze meg de szerintem az alaplapom nem rossz szóval szerintem elbírná az 1155-öst
2011. okt. 16. 11:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Amit kinéztél klaszisokkal modernebb és erősebb proci, viszont nem tuningolható. Ha húzni is szeretnéd, akkor az i5 2500k a jó választás egy P vagy Z szériás chipsettel szerelt deszkában...igaz ez már 50k. Szerintem azért az i5 2400 alapon is elég erős. A haverok meg nem tudom miért beszélnek le a 4 magosról (irigység?), hiszen gondolom szeretnéd használni legalább 2-3 évet és a jövőben sokkal nagyobb előny lesz a sok mag...de már ma is érezhető hatása van egyre több játéknál is.


Prohardver (februári teszt):

[link]


"A fő-fő konklúzió tehát röviden az, hogy napjaink játékaihoz elkel a négymagos processzor; bár ez sokaknak nem újdonság, most be is bizonyítottuk."

2011. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
és csak úgy mellékesen az lehet hogy pl én most csinálnák egy sorozatot a mass effect 2 ről de amikor veszem fel frapssal lehet hogy a procim miatt akadozik hogy gyenge?
2011. okt. 16. 11:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Az 1155 egy új foglalat, nem megy bele fizikailag sem a 775-ös alaplapba! Az i5 2400-nek mindenképpen kell egy 1155-ös foglalattal rendelkező alaplap és DDR3 memóriák!!!
2011. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehetséges (fraps)

ram ra én nem is gondoltam

szóval nem lesz olcsó fejleszteni gépet...

jól irták és én is emlitetem hiába szupi 775 ös alaplap max talán eltudod adni job áron

de 1155 ös procik nem menek bele

2011. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!