Mi a hosszú élet titka egy telefonnál?
1.) Ne dobáld. A telefonok fel vannak készítve az emberből eredő hibalehetőségekre, ha úgy tetszik "véletlenekre". Aki viszont nem figyel rá és az átlagnál többször dobálja, az egyszer biztosan valami hibát fog tapasztalni egy röptetés után és nem feltétlenül csak betörött kijelzőkre gondolok. Ne feledjük azt el, hogy ezekben is hardver van, és mint ahogy a PC-t sem rúgdalod a meghibásodás elkerülése végett, ezt sem érdemes dobálni.
2.) Legyél tudatos felhasználó. Próbáld meg azt telepíteni, ami kell, ne koppints reklámokra, sőt, akár használhatsz hirdetésblokkolót is (merthogy böngészőkbe létezik Androidon is). Mindig tudd, mi van a telefonodon és próbáld a szemetet szanálni. Az Android szemetel, ami törléséhez felhasználói beavatkozás szükséges. Újabban divat minden telefonhoz gyári tisztítókészletet mellékélni, ez a legtöbb esetben elegendő. Mondjuk jönnek létre olyan mappák/fájlok is, amikhez érdemes elővenni a fájlkezelőt is, de nem muszáj. Ha van gyári védelmi szoftver, akkor oké, de ha nincs akkor jól gondold meg, hogy kell-e neked és hogy melyik. Rosszabb esetben rontasz a telefonod teljesítményén (és stabilitásán?) vele, jobb esetben a biztonságot növeled.
3.) Az Android frissítések nem mindig segítik a telefonodat. Sőt, ha régebbi telefonra akarsz feltuszkolni új Androidot, az javarészt csak Custom ROM-al fog menni, illetve a teljesítmény kárára mehet könnyedén. Ha elérhető egy új főverzió, érdemes kivárni és nézelődni a neten, kinek milyen problémája akad a frissítéssel. Ez alapján lehet mérlegelni, hogy telepíted vagy sem. Erre a Microsoft tanított meg nem is olyan rég :D Ha Custom ROM mellett döntesz, az a szíved joga, de körültekintőnek kell lenned, hogy egyrészt, sikeres legyen a telepítés, másrészt, az jól (ha nem jobban) működjön.
4.) Tudd a telefonod határait. Nem érdemes mondjuk jàtékokkal hajszolni állandóan, ha amúgy nem igazán bírja.
Végezetül még annyit mondanék, hogy az akksit próbáld rendeltetésszerűen használni. A neten találsz információt az akksikról, azok természetéről és optimális használatukról. Sajnos még így sem garantált a hosszú élettartam, hiba bármikor előfordulhat mind a te hibádból, mind a gyártó hibájából (pl. Note 7).
- Ne vegyél gagyi telefont. 2GB RAM alatt nem szabad telót venni, legjobb valami bevált márkát (Samsung, LG, Huawei, Sony, stb) venni.
- Ne ejtsd le, vegyél rá üvegfóliát és tokot
- Ne tölts rá mindenféle szemét programot
- Használd ésszel
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!