Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért csak 720 mb a dvd és...

Zoli48Chelsea kérdése:

Miért csak 720 mb a dvd és nem 4.7 Gb?

Figyelt kérdés
Ma egy filmet próbáltam feltenni egy Dvd-re és megdöbbenve tapasztaltam,hogy nem tudom rámásolni,mert állítólag a 750 mb szabad terület van rajta,pedig a Dvd teljesen üres és biztos vagyok benne,hogy 4,7 Gb-s.Mi lehet a probléma?Hogyan tudnám orvosolni?

2018. aug. 26. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy teszel be egy másikat. Vagy használt és egy menetben már írtál rá vagy csak simán így jártál a DVD-vel.
2018. aug. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már egyszer írtam rá,ez lehet a probléma
2018. aug. 26. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze. Gondolom nem újraírható és amit egyszer írtál rá az már foglalja a helyet...
2018. aug. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A dvd/cd az nem VHS vagy magnószalag, hogy "rá lehessen venni". Ha egyszer írtál rá, az ott is marad és nem lehet átírni. Ha újraírható, akkor viszont van a programban egy olyan, hogy lemez törlése, ami felszabadítja a helyet, hogy újra lehessen rá írni. De egy dvd viszonylag kevésszer írható csak újra így is.
2018. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hiába nem RW, amíg az R lemez nincs lezárva, addig újraírható az is. Lezárás UTÁN nem írható újra, tehát felülírhatod (Onnan tudom, hogy a lemezed nincs lezárva, hogy látsz rajta 720 MB szabad helyet, ha lezártad volna, 0 bájtot láttál volna)
2019. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"amíg az R lemez nincs lezárva, addig újraírható az is."


Aha, akkor minek az RW-s??? Ha egyszer felírod az R-es lemezre az adatot azt már nem írod felül semmivel.

2019. okt. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor nálam hogy működött az, hogy az R lemezt, amit nem zártam le, felülírtam úgy, hogy az aktuális sávot töröltem, és más fájlokat jelöltem ki?

Csak akkor nem újraírható az R, HA LEZÁROD A LEMEZT, addig meg újraírható

2019. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy működik hogy nem felülírja a régi adatot hanem másikat ír helyette egy másik szektorba. Ennyivel kevesebb hely lesz a lemezen. ha felülírható lenne egy sima egyszer írható lemez a lezárásig akkor senki nem venne RW-set. Az újraírható teljesen más technológiával készül és más hullámhoszzú - színű - lézerrel is írják...
2019. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!