Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Zenei stúdiózás otthon? Mik a...

Zenei stúdiózás otthon? Mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés
Kicsivel több, mint 4 éve gitározom. Ez alatt az idő alatt úgy érzem, hogy eljutottam egy olyan szintre, ami már talán használhatónak nevezhető. Írtam pár saját számot, amit szeretnék a lehető legjobb minőségben felvenni, otthoni keretek között, hogy ne kelljen egy vagyont kiadnom. Egy Epiphone gitárom és egy Boss ME-50 multieffektem van. Van egy line bemenettel rendelkező számítógépem, rajta egy Magix Music Maker nevű programmal. Megvan továbbá a Guitar Rig 4 is. Tudna valaki tanácsot adni, hogy hogyan valósítsam meg az elképzeléseimet?
2010. jún. 20. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha csak a saját játékodat veszed fel, azt még nem nevezném stúdiózásnak.

Akármilyen programmal fel tudod venni. Egy jack elosztót kell kötnöd a pedál után, és ennek egyik végét a sz.gépen a line-in bemenetbe egy jack-jack kábellel és jack-jack átalakitóval (az elsőt szám.tech boltban, a másodikat gitárüzletben találod... de nem biztos, hogy mindenütt van...), a másikat pedig az erősítőbe. Elméletileg kell működjön, csak jól kell beállitsd a programot. (Line-In-ra!)

Ha nem megy keress rá a youtubeon, vannak videók, hogyan csináld.

2010. jún. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezekkel tisztában vagyok, és ennél komolyabban szeretnék vele foglalkozni. Komplett, élvezhető számokat szeretnék végeredményként!
2010. jún. 20. 19:13
 3/9 anonim válasza:
MIXCRAFT
2010. jún. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez a program lényegében ugyanaz mint az általam használt magix. Valaki tud segíteni?
2010. jún. 20. 20:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem igazán értem mit akarsz.

Ha komolyabb stúdiózást akarsz, van számos stúdió program. Az Ubuntu Studio op.rendszert ajánlom neked, ingyenes és van benne egy egész jó stúdió program (a nevét nem tudom, de 5 perc kereséssel biztosan megleled).

Esetleg beszerezhetsz egy mixert is, úgy talán jobban jársz... (a sz.gépbe alapból nem sok mindent tudsz dugni..)

Ha mikrofonokat is akarsz használni, nem árt a jó akusztikájú szoba/terem sem. (vastag szőnyeggel, és sok falvédővel olcsón megúszod, kicsit drágább az, ha vékonyabb matracokkal tapétázol, és mégdrágább, de sokkal jobb a hangelnyelő anyagokkal való körbevonás...)


Ha magadnak akarod csak felvenni, akkor a programjaiddal, amiket írtál már összevághatod az eredetivel, és egész szép lesz.

2010. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szerintem meg a gitárt simán küldd a pedálból a vonal bemenetre, mindenféle effekt nélkül. Max zajzár legyen, esetleg minimális kompresszor a pedálodban. Miután felvetted a hangot, a guitar rig-gel úgy effektezed, ahogy akarod a nyers gitárhangot.

Gondolom kellene némi zenei alap, amire rágitároznál. Gondolom dobszerkód, basszgittyód, zongorád nincs, szóval kell egy zeneszerkesztő progi. A Magix progit nem igazán ismerem, de gondolom vannak benne szoftveres szintik, talán dob alapok is, kis zenei érzékkel(ami nálad ugyebár megvan) össze tudsz rakni egy alapot magadnak.

Én az FL Studiot használom ilyen célra.

Felvételre(miután már megvan a zenei alap) a Sonar-t használom, abban énekelem fel a dalokat. A Cubase is megfelelő erre a célra.

Kb ennyi jutott eszembe :)

Sok sikert!

2010. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó hozzászóló!


Ezer köszönet, te megértetted azt, amit szeretnék! A tanácsaiddal neki is esek a dolognak ;)

2010. jún. 22. 17:51
 8/9 anonim válasza:

Örülök, hogy segítettem :)

Remélem már jutottál is valamire a zenéddel!

2010. júl. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már alakul a dolog. :) Már van egy kész szám is, de még azért van mit kikísérletezni.

Még egyszer köszönöm! :)

2010. júl. 2. 22:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!