Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az megoldható, hogy otthon...

Az megoldható, hogy otthon van netem és az otthonomtól kb 18 km-re netezzek az otthoni internetkapcsolatommal? És ha igen akkor mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 15:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Minden megoldható, csak nem lesz olcsó, és ezalatt azt értem, hogy több évig fizetheted mindkét helyen a netet és még úgyis jobban jársz.
2010. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Megoldható: Húzol egy 18km-es netkábelt otthonról. :D


Vagy pedig: ha kábeles neted van, és 18kmre ugyanaz a szolgáltató, egyszerűen felpakolod a modemed a táskádba, majd mikor megérkeztél, üzembe helyezed, belépsz a kódoddal (ha van) stb.

2010. ápr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy koleszról van szó és ott nemigazán van lehetőség bármi ilyesmi dologra... ha valaki konkrétan tud választ, akkor azt írja meg, és ne csak azt, hogy megoldható...! valahogyan csak meglehet... bár a koleszba vannak gépek, szerver... szval olyasmi megoldható, hogy beszélek a rendszergazdával, és valahogyan netről rákapcsolódni az otthoni hálóra még akkoris ha a gép otthon kivan kapcsolva, és a koleszba pl mikrohullámon menne a net de végülis azt én fizetném itthon...értitek! bármit meghallgatok, csak ésszerű legyen!
2010. ápr. 27. 17:34
 4/15 anonim ***** válasza:
szerintem is csak az az egy megoldás van ha veszel egy 18 km-es kábelt :D olyanról még nem hallottam hogy valaki elvitte a otthonról a netet koleszba vagy bárhová :D szerintem ilyen nincs,de ne legyen igazam.
2010. ápr. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Megoldható lemondod az otthoni neted és veszel egy mobil internetet bárhol használhatod. De máshogyan ez nem lehetséges. Vagy pár ilyen lehet megoldaná a dolgot:


[link]


De szerintem az első megoldás a nyerő.

2010. ápr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Nálunk +1 eur/hó -ért kapsz 3G-s internetet.

2010. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Úgy értem a már meglévő net+telefon+kábeltévé mellé.
2010. ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nem értitek a kérdést, épp az a lényeg hogy AZ OTTHONI NETET SZERETNÉ ELVINNI, nem lemondani, nem faxra húzni, hanem elvinni a koleszba
2010. ápr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Így igaz! Am a hordozható nettel az a bajom, hogy az otthonbeköthető netekhez képest sokkal drágább, mert kb 2000ft körül van és 1 giga az adatforgalom ami nekem nem nyerő, ezért is szeretném valahogyan az otthonit megoldani! Ismerem a távoli asztali kapcsolatot, de ahhoz netkell és am is csak akkor műkszik ha bevan kapcsolva az adott gép... szval ezen az elven gondolkodtam hogy ugyanígy netrőt kapcsolódni itthonra az iskolai netről keresztül és ehhez kellene egy itthoni server féleség ami állandóan megy. És ezt a kapcsolatot eltudnám érni vezetéknélküli kapcsolaton keresztül, mert ráállnák az iskolai serverre ami az enyémről hozná a kapcsolatot... és valahogy így, de nemtudom hogy kivitelezhető e...aki ért hozzá írjon!
2010. ápr. 29. 15:43
 10/15 anonim ***** válasza:

Idézem:

valahogyan netről rákapcsolódni az otthoni hálóra még akkoris ha a gép otthon kivan kapcsolva,


Akkor mit akarsz elérni? Modemen átballagsz és kész?


ugyanígy netrőt kapcsolódni itthonra az iskolai netről keresztül és ehhez kellene egy itthoni server féleség ami állandóan megy.


Ezek szerint serverben gondolkozol.


ráállnák az iskolai serverre ami az enyémről hozná a kapcsolatot.


Kicsit zavaros amit megfogalmaztál, de szerintem itt a megoldás. Mindenképp kell egy gép ami be van kapcsolva nálad.

Serveres dolgot felejtsd el. A saját gépedet használd.


Egy kérdés így hangzott el egy fórumon:

Szeretném az egyik gépet netről elérni.


Úgy működik, hogy a két gép 2 különféle ip-t kap. Van amelyik szolgáltató ezt megengedi, van amelyik nem.

Ha megy, akkor nem kell semmi proxy, meg router, meg huncutság, akár mind2 gépnek lehet külön dyndns hostja, külön dyndns kliens, és mind2 külön-külön látszik a netről a saját hostján.


Elsőnek ajánlom, hogy egy gépet próbálj feltenni, elérhetővé tenni. Ha megy, lépj tovább.

Gyakorlatilag kell egy állandó ip amit kívülről a böngészőbe beütsz és kapcsolódik a gépedhez neten keresztül. Érdemes haverral összeállni és próbálkozni, kipróbálni míg beüzemeled.

Lehet, hogy még tudok valamit összehozni a későbbiekben infó gyanánt.

2010. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!