Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ilyen gyenge lenne a gépem jó...

Ilyen gyenge lenne a gépem jó grafikájú (többnyire open world) játékokhoz?

Figyelt kérdés

i5-750 2,67 GHz és Geforce GTX 960,8GB RAM

Ja és Windows az 7, 64bit


Azt még megértem,hogy egy Witcher 3,Just Cause 3,MK X dobja a frame-eket(bár utóbbi nem open world),meg a GTA4 se perfect,bár az eleve nagyon optimizálatlan lett. A Witchert pl. fps lag nélkül max. 40-es korlátozáson tudom futtatni,néhol magas,néhol közepes részletbeállításokkal. Ha 60-on volt elviselhetetlenek voltak a lagok.

Na de a Fallout 3 és a New vegas? Basszus 8-10 évesek. Oké jól néznek ki és részletes a világ,de a konfigom messze meghaladja a gépigényt és állandóan droppol az fps,vagy ahogy szokták írni,"stuttering". Kipróbáltam ezt-azt amit megoldásként mondtak itt-ott,de egyik se használt,még az se ami a tömegnek igen..

Mendegélek szépen 60fps-el,egyszer meg lezuhan,nem is kell hozzá forduljak a karakterrel vagy ilyesmi. Pont annyira és pont annyiszor szaggat be,hogy már zavaró legyen és elmenjen a kedvem tőle. Van mikor ritkán,van mikor sűrűbben,nem tudom meghatározni. A pláne,hogy a grafikát is levettem és úgy is. Vidikártyát is overclock-oltam kicsit, egy utolsó próbaként de az se használt.

Persze egy Fifa 18 simán megy 60-al,meg versenyjátékok is,Dirt 4,Nfs Rivals,F1 17,mert ezekbe kevesebb "feldolgozni való" van,gondolom


2018. aug. 6. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Uhh, hát, hogy is mondjam. Ugye tudod, hogy a processzorod és a videókártyád között nagyjából 5 év és 4 hónap különbség van? Az rengeteg, az a processzor a szűk keresztmetszet ebben a konfigban. Most nem tudom, hogy a bottleneck előfordulhat ilyen videókártya mellett akkor is, ha a processzorod amúgy megfelel a játék hardverigényeinek, de egyértelműen nem egy balanszolt konfigról van szó. Próbáld meg esetleg valami kölcsön kért, gyengébb, de az említett régi játékokhoz bőven elég videókártyával, ami nagyjából egyidős is a prociddal.

A videókártya overclock az marhaság, egy ilyen processzor mellé eleve overkill az a kártya :D

2018. aug. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként csak alaplapot és RAM-ot kéne váltanod. Akkor egy egyenlőre elég jó konfigod lenne, amivel már 2015-ös játékokkal is próbálkozhatnál, pár nagyobb címmel meg akár kompromisszumosan is.
2018. aug. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem. Nem tudtam,hogy ennyi különbség van köztük. De akkor is felfoghatatlan számomra,hogy a 4 előtti Falloutok miért nem mennek normálisan.

Amúgy,akkor ez a kártya komolyan 15-ben jelent meg? o.O Úgy 2 évvel azért idősebbnek hittem.


De köszi a válaszokat,számításba vettem :D Ha lesz rá valamikor alkalmam,szívesen néznék egy izmosabb cpu-t,a kölcsönkéréssel nem szívesen bajlódnék.

2018. aug. 7. 00:56
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

#1

Ez nem így működik. A gpu vár a cpu ra, majd a cpu vár a gpu ra, ideális esetben a várakozás mindkét oldalon a lehető legrövidebb, ha a gpu nak túl sokáig kell várnia a cpu ra akkor beszélünk cpu bottleneckről(vagy épp fordíta, de ez nem jellemző). Senkit nem érdekel, hogy három hónappal vagy 5 évvel öregebb az egyik a másiknál, amíg a számítási kapacitás megvan semmi jelentősége nincs - és a 750 ugyan rohadt régi, de a fallout 3 nak több mint elég, akkori tesztek szerint 90fps t produkált alatta megfelelő kártya mellett.


Szoftveres gondra tippelek, nem a hardverrel van a baj. Patcheket rakd fel, hátha, illetve nézz utána hogy milyen telepítendő függőségeik vannak, előfordulhat hogy elindul ugyan, de nem működik megfelelően(bár nem jellemző). Ha régi az oprendszered, és nem tartod karban akkor egy újratelepítést is megejtenék.

2018. aug. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valahogy szerintem meg is említettem, hogy régi játéknál, ahol a proci bőven elég nem biztos, hogy így működik (és ezek szerint jól gondoltam). Attól még abban igazam van, hogy ez marhára unbalanced konfig így.
2018. aug. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A videokáryát felesleges OC-olni, messze felülmúlja a prockó teljesítményét. Szép kis "büdzsé" konfigot lehetne építeni a bika GTX960 köré a mostani helyett. :D


[Mikor volt utoljára kitakarítva a gép? Itt nem az általános porszívócső bele, oszt' had szóljon verzióra gondolok, hanem az alapos, hűtőborda le, kitakarít, új paszta rá dologra. Nem lehet, hogy nagyon melegszik a cucc? Akkor szokott visszavenni az órajelből a proci/kártya (ezáltal a teljesítményből is), hogy ne süljön meg. Ez nem feltétlenül illik rá az időszakos szaggatás problémára, de hátha.]


Lehet driver probléma, bármilyen windowsos marhaság, lehet fos az aktuális warezolt verzió, lehet a feljebb említett melegedés. HDD ?


Én kitakarítanám/újrapasztáznám, újrahúznám, leszedném rá a szükséges drivereket, és ezután próbálkoznék újra.

2018. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!