Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopból kivettem a wincheste...

Laptopból kivettem a winchester-t (és azon van az eredeti windows) és a helyére SSD-t raktam és arra felraktam egy "tört" windows-t és az lenne a kérdés hogy hogyan tudnám ráteni az SSD-re a HDD-ről az ertedeti windows-t?

Figyelt kérdés

a winchester külső házba van beletéve


a válaszokat előre is köszönöm :3

(lehetőleg semmi negatívat nem kérek)



2018. jún. 9. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Tobb megoldas letezik:


- ha van benne dvd meghajto akkor ideiglenesen a dvd meghajto helyere bekothetet a winchestert es atmasolhatod rola.


- ket szamitogepetek van es atmasolod (letoltod) a masik szamitogepre az adatokat


- ha kulso hazban van akkor van valami usb kabele? amit be lehet dugni a laptopba?

2018. jún. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen tört windows. Simán az msdn-ről töltsd le a nedia creation toolt és azzal csinálj windows telepítőt. Telepítés után online állapotban automatikusan aktiválódni fog a rendszer ha előtte is eredeti volt, ugyanis alaplap+proci azonosítóiból generálódik egy kulcs és a microsoft az alapján azonosít. Ha ezzel a kulcsal náluk van licensz akkor aktiválódik
2018. jún. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Ez az automatikus aktiváció, amit #2 írt csak Windows 8.x és Windows 10 -nál igaz. Windows 7 vagy korábbinál ki kell szedni a kulcsot a rendszerből, ha nincs laptopra írva.

Pl ezzel a szoftverrel: [link]


És azzal újra tudod aktiválni.


Persze klónozhatod is a régi rendszert az SSD -re úgy ahogy van. De ha már új hardver van ajánlott tiszta lappal kezdeni.

2018. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
felhivod a laptop markajat (ugyfelszolgalat) vagy irsz nekik emailt, hogy kernel egy windows telepito dvd-et hozza
2018. jún. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!