Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet az eredeti mellé...

Hogy lehet az eredeti mellé még 2 winchester-t bekötni, mert a tápban is 1 hely van meg az adatkábelen is (azon a szélesen)? Van ehhez egy elosztó vagy valami?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 18:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, mármint olyan elosztóra gondolok mint a széles kébel csak nem 2 hely hanem több hely van rajta!!
2010. jan. 6. 18:28
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha 2 IDE (az a széleskábel) csatlakozó van az alaplapodon, akkor max 4 IDE eszközt tudsz rákötni. a tápkábel osztható tovább. az adatkábelen max 2 eszköz lehet.
2010. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A "széles kábelról" következtetek IDE (P-ATA) winchesterről beszélünk. Attól függ mennyi IDE vezérlőd van az alaplapodon. Minden IDE vezérlőre két IDE eszközt lehetséges (winchester, CD, DVD stb.) kötni. Általában egy normál alaplapon két IDE vezérlő szokott lenni, tehát négy eszközt tudsz rákötni. Újabb alaplapokon inkább már csak egy (vagy egy sem), nagyrészt S-ATA eszközök használatosak. Ha kevés az IDE vezérl­ő, PCI bővítőkártyával is megoldható. Táp kábel nem gond, elosztóval bővíthető.
2010. jan. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát nekem úgy van, hogy van két adatkábel csatlakozó (az egyik kék a másik fekete) a kékhez megy a winyó a másikhoz meg a meghajtó (CD, DVD). Na most úgy van, hogy a winyó mellé még beköthető még egy. Én meg úgy akartam, hogy még az eredeti vinyóhoz be akartam kötni még2-őt, de ha ez ilyen körülményes akkor lényegtelen, de azért köszi!!!

[ am ilyesmi az alaplapo, tehát van rajta egy kék és egy fekete adatkábel csatlakozó: [link]

2010. jan. 8. 17:50
 5/5 anonim válasza:

Nos: a széles kábeled rá van dugva az alaplapodra. Ha ott van mégegy olyan üres csatlakozó, akkor kell mégegy ún. IDE (ATA133 v. 150?) kábel (80eres). Ha csak az az egy van, akkor lesz rajta még legalább 2 SATA csatlakozó, az másfajta kábelt fogad és az újabb winchesterek már leginkább ahhoz valók. Az alaplapod leírásában szerepelnie kell ezeknek.

Ami a tápot illeti, azt Y-kábellel szokás szétosztani két ágra. Általában a régi/gyenge tápokon kevés a csatlakozó, nekem 3-4 winchester+ 2 tápos vidkártya + 1 tápos vidkártya + dvd-hez egy Y kábel kellett mindössze.

2010. jan. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!