Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Filmekben látott bravúr: kép...

Filmekben látott bravúr: kép minőségének feljavítása. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a filmekben látott trükk, amikor egy FBI vagy egyéb szervezet laborjában vagy hol(nem tudom pontosan hol végzik ezeket a műveleteket), akkor a kép minőségének feljavítása során, a programnak/algoritmusnak van köze a vektorgrafikába való átalakításhoz? Úgy értem, az eredeti képet rasztergrafikus (pixelgrafikus) módon tárolják, ezt átalakítják valahogy vektorgrafikus képpé?

Egyáltalán lehetséges ez?

Olvastam már valahol, hogy lehetséges, de csak nagy teljesítményű gépekkel, viszont nem lehet itt se a végtelenségig nagyítani.

Esetleg más módon lehet?


2010. jún. 8. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Drasztikus méretű minőségjvaulás nem várható, de képszerkesztőkkel valamennyire lehetséges.
2010. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben? AZ is érdekelne hogy ez milyen módszerrel végzik pontosan...nyomkodni a zoom gombot, meg tologatni pár csúszkát kétlem kétlem hogy olyan nagy teljesítményű gépeket igényelne.
2010. jún. 8. 20:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Amit ilyen filmekben számítógéppel művelnek legtöbbször köze nincs a valósághoz.
2010. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ettől függetlenül lehetséges, én se azt írtam, hogy full 3D filmet csinálnak egy képből a mozikba.

A kérdésre viszont továbbra se kaptam választ pontos, és kielégítő választ...

2010. jún. 8. 20:38
 5/10 Jenci ***** válasza:
80%
Szerintem biztos.Gondoljunk csak pl a digitálisan feljavított filmekre.Valami speckó programot használnak,az biztos.
2010. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egy kis pontosítást kívánok tenni:


"Úgy értem, az eredeti képet rasztergrafikus (pixelgrafikus) módon tárolják, ezt átalakítják valahogy vektorgrafikus képpé?

Egyáltalán lehetséges ez?

Olvastam már valahol, hogy lehetséges, de csak nagy teljesítményű gépekkel, viszont nem lehet itt se a végtelenségig nagyítani."


Az "Olvastam már valahol" részt nem a rasztergrafikus-vektorgrafikus átalakításra értettem, hanem a képjavításra.

2010. jún. 8. 20:58
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Erről ezek jutnak eszembe :D

[link]

[link]

2010. jún. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tessék itt le van írva hogyan működik és még a programot is le tudod tölteni. [link]
2010. jún. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, de sajnos nem működik.
2010. jún. 9. 16:05
 10/10 A kérdező kommentje:
Visszavonnám előző kijelentésem, csupán lassan jött be az oldal. Teljesen elégedett vagyok a válasszal. Egy "thumb up" jár neked. :)
2010. jún. 9. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!