Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem válaszol a gépen a...

Miért nem válaszol a gépen a PING-re? Pingelem az xy. Ddns. Net-et a címfeloldás metörténik mert kiírja a nyilvános IP címemet, aztán utána nem történik semmi, miért? Mit kell Port Forwardolni vagy állítani a rouerbe?

Figyelt kérdés

Futtatom gépemen a NOIP-ről letöltött DUC v4.1.1 kliensprogramo, az itt: [link]

leírtakat elvégeztem, tehát 5 percenként frissítii az xy.ddns.net domainhez tartozó nyilvános IP-cimet



2018. febr. 4. 02:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Más ip címet, pl a www.gyakorikerdesek.hu-t meg tudod pingelni?
2018. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen megtudom, de most próbáltam fordítva hogy a telefonra rakom a a NOIP DUC alkalmazását, és azt próbálom pingelni az xy.ddns.net-el, a címfelodás itt is megtörténik mert kiírja a telefon mobilnetes IP-jét de válaszok nem érkeznek, feltétezem hogy a telefon is a szolgáltatónak a routere mögött van azért nem válaszol, mert NAT-olt netet kap
2018. febr. 4. 12:57
 3/23 anonim ***** válasza:

Mobilinternetnél úgy működnek a dolgok ahogy írtad.


A géped egy router mögött van? Ha igen akkor egy 192.168... szerű ip címet fog kapni, amit nem LEHET kívülről megcímezni. Nincs is értelme ilyen felállásban a dinamikus ip feloldásának.


Az általad kívánt megoldás csak úgy működik ha a géped közvetlenül csatlakozik a szolgáltatód hálózatára.

Én is használok hasonló szolgáltatást,de nálam a router futtat egy hasonló kliensprogramot.

2018. febr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az asztali gépem természetesen egy router mögött van, meg a mobilom is amikor a wifi be van kapcsolva, ilyenkor mikor midketten egyanazon router mögött vannak válaszolnak is egymásnak. Csah hogy ténylegesen teszteljem az elérhetőséget a mobilról mobilneten próbáltam pingelni, és a címfeloldás megtörtént tehát azért feltételezem hogy DUC az jól működik csak válasz nem érkezik, ez oda vissza igaz tehát ha a mobilon fut a DUC és mobilneten van, a PC-ről pingelem akkor megjelenik a mobilnetes IP-je de semmi több
2018. febr. 4. 13:34
 5/23 anonim ***** válasza:

Nézd meg itt a publikos IPdet:

[link]


Ugyanez van beállítva a NO-IP.org helyen is ha bejelentkezel oda? Ez az ip cím a WAN ip címed,ez a routered "külső" intefészén vagy, ezen keresztül látod a külvilágot.

Ha megegyezik akkor lépj be a routerbe és valami ilyesmit keressél ( általában a tűzfal beállításoknál van):

Respond ICMP Echo ping request from WAN. Ez általában NO-ra van állítva, állítsd YESre.


Továbbra is azt mondom jelen felállásban neked nem erre a programra lenne szükséged, hanem a routeredben kellene ddns szolgáltatást állítani.

2018. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

A Kábelnet-em nem NAT-olt ugyanaz van a WahtsmyIP-n és a Routerbe WAN címen is (Telekom a szolgálatató de a Vidanet-től bérli a hálózatot, DOSCIS 3.0)


A tűzfalat meg komplettan kikapcsoltam de a PING-re akkor sem válaszol külső hálózatról

2018. febr. 4. 14:55
 7/23 anonim ***** válasza:

Tehát van egy saját routered és a van a szolgáltató kábelmodemje?

Ha igen, légyszives mond meg nekem a saját routered típusát.

2018. febr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Sajnos egybevan a modem meg a router de D-LINK DCM-703


a NOIP viszont tudja kezelni a DDNS a routerbe :


"Current IP matches last update, so update is not required." :D


és ha belépek a NOIP webes felületére ott is kiírja a WAN címem

2018. febr. 4. 15:19
 9/23 A kérdező kommentje:
DCM-704 bocs
2018. febr. 4. 15:20
 10/23 A kérdező kommentje:

Ezért modom hogy a címfelodldás működik

-NOIP a router DDNS-ébe beállítva

-NOIP DUC klinace a futtatva a PC-n

-NOIP DUC alkamazása futtava telefonon

-Duck DNS klien futtava a PC-n

-Duck DNS alkamazés futtava telefonon

(Duck DNS a router DDNS-ébe azt még nem jött össze ugyan)


Tahát a fentik mindegyikénél működik a cymbeloldás de a fing az csak akkor ha egy hálózatba vannak

2018. febr. 4. 15:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!