Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha két hangsávot, amik egyikén...

Ha két hangsávot, amik egyikének sem birtoklom a szerzői jogait, összeszerkesztek, de úgy levágom, hogy csak kb 1 perces legyen az egész, ergo nem az egész eredetit használom fel, feltölthetem Youtube-ra anélkül, hogy jogot sértenék?

Figyelt kérdés
Nem tudom ez mennyire volt érthető ':D De a lényeg, hogy összevágtam két zenét, az egyik 3 a másik 7 perces volt eredetileg, és egymásra tettem őket, és kivágtam egy részletét, ami tetszett, és ki szeretném tenni Youtube-ra, azzal megsérteném az eredeti szerző jogait még úgy is, hogy nem egy az egyben töltöm fel (valamint eleve fent van Youtube-n, onnan töltöttem le a hangfájlt)?

2018. jan. 11. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy módon derül ki (amúgy ha tényleg szimultán fut a kettő, akkor kétlem)
2018. jan. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Igen. A köztudattal ellentétben nincs olyan másodperc alapú határ, ami alatt egy védett zenemű felhasználása ne lenne engedélyköteles.

2018. jan. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem. Akárhogy csűröd csavarod, ha nem lehet valamit, akkor fejen állhatsz, akkor sem lehet. Nem az időtartam a mérvadó, hanem az, hogy az előadó igényt tart e a szerzői jogaira, vagy sem. A többi csak bla-bla.

Egyébként ezt sosem értettem, hogy valaki miért akar ilyen dolgot feltölteni ? Mi az értelme ?

2018. jan. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
#2 Kivéve, hogy el se olvastad amit belinkeltél. Egyrészt, amit ott leírnak, az csak a magyar szerzői jogra vonatkozik, külföldi zenék esetében máris más a téma. Másrészt, külön le van írva, hogy Youtube-ra való feltöltés esetén megint más a helyzet. Hovatovább, létezik olyan dolog, hogy Fair Use, ami szintén védelmében áll az egyébként jogvédett tartalmak engedély nélküli felhasnálásának. Lehet mazsolázgatni.
2018. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek^^


És egyébként #3-nak válaszolva: azért szeretném, mert egymásra raktam a Star Warsból Rey és Kylo Ren theme-jét, és a kapott dal lehetne az úgymond 'Reylo theme' (mert hogy igen, én shippelem őket), és gondoltam, hogy felrakom Youtube-ra.

2018. jan. 19. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!