Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lenovo G50 videókártyájának...

Lenovo G50 videókártyájának programját miért nem tudom feltenni?

Figyelt kérdés

Volt win7 (32bit) reinstall.

Azzal kezdtem, hogy vga graphics drivert raktam volna fel.

Ami a cd-jén van program (amd catalyst telepítéskezelő) azt mondja OEM alkalmazásprofilok siker, amd catalyst telepítéskezelő siker, de sárga kérdőjel van a végén.


Próbálkoztam még ezen kívül másik 3 amd catalyst exe-vel (amit lenovo g50 vga-hoz írtak), de mindegyikkel ugyan az a helyzet.


Radeon R5 M230-as kártya van benne.

Letöltöttem AMD weblapjáról a drivert hozzá, az meg azt mondja, "nem található amd grafikus hardver"


Eszközkezelőben is próbáltam illesztőprogramot frissíteni, cab fájllal, de az meg azt mondja, naprakész.


Szóval elméletileg van szabványos vga grafikus adapter, de hertzet nem enged állítani, meg semmit. Ablakok animációja ahogy tálcára rakom vagy vissza előtérbe nem látszik.


Elakadtam. Valaki segítsen kérem...



2017. nov. 29. 17:23
 1/9 A kérdező kommentje:
az lemaradt, hogy van olyan exe is, ami azt írja "ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek"
2017. nov. 29. 17:25
 2/9 anonim ***** válasza:

A problémát az okozza hogy G50-böl elég sok féle van:

G50-30

G50-45

G50-70

G50-80 ebböl két féle sima és touch

A gyártó honlapján sorozatszám alapján rakd fel az összes driverét.

[link]

2017. nov. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

g50-30

automatic driver update 4.5ös keretet rakott fel csak, más kijelző-videografika illesztrőprogram meg nincs.

2017. nov. 29. 18:09
 4/9 A kérdező kommentje:
első kérdésem, hogy az amd driver miért nem találja a kártyát...
2017. nov. 29. 18:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Böngészem a laptopod adatait.

A G50-30 at Intel Celeron N, illetve Pentium N processzorokkal hozták forgalomba. Ezekben integrált videokártya van amit az általam linkelt oldalon megtalálsz hozzá mindent. A problémát az okozza hogy csak 64 bites rendszerhez ami logikus is a 4Gb ram miatt. A catalist nem is fogja megtalálni csak az Intel VGA Driver. Mivel ehhez a típushoz mellékeltek még a gyártói oldalon egy Nvidia VGA Driver-t saccolom hogy létezik dedikált V.kártyás is de nem AMD. AMD-vel a G50-45 rendelkezik Radeon R5 M230 de lehet hogy tévedek.Ami 100% hogy a Celeronos modelleknél, ott nincs Radeonos opció.

Javasolnék egy 64 bites oprendszert és a gyártói oldalrol az összes drivert: lan-wifi-usb3.0-bluetooth-vga-chipset-audio-touchpad-kártyaolvasó-kamera rakd fel.

2017. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hmm hmm értelek és nagyon köszönöm eddigi segítséged :)

viszont, amit nem akartam eddig mondani...ezt 64 bites win8al vettük át a vevőtől, ami után egyből 32 bites win7et raktam rá, és azt megoldottam cakkumpakk. nem könnyen. ez másfél éve volt. az akkor használt dolgokat elraktam pc-n egy mappába, aminek tartalma:

- egy exe a bal oldali usb-khez (mert nem működtek)

- a wifihez egy exe (wlan) mert az sem működött a cd-n találhatóval

- és egy "AMD Chipset and VGA Driver" mappa, amivel megoldottam a grafikát. szóval lehetett képernyőkímélőt beállítani, meg hertzet állítani stb.


de most semmi sem működik. lehet buta vagyok és 64 bites win7et raktam fel...

de akkor miért raktam pc-re a "lenovo" mappába ezt a 3 dolgot? nem értem már...

emlékeim szerint 32 bites win7et raktam és utána vagy másfél óráig szenvedtem, hogy minden klappoljon.

most csináltam ugyan azt a folyamatot és nem jó...


mindegy, köszönök szépen mindent :D

holnap rakok 64 bites win7et...

2017. nov. 29. 19:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kételkedem a mappáidban, sőt ha ezt mentetted akkor amd proci és dedikált amd v.kártya van benne.Ha idáig a catalist centert használtad akkor szinte biztos.Feltúrtam a netet és a G50-30 csak intel procival van. A gyártói oldalon is csak intel driver van hozzá. Akkor itt valami nem klappol, a G50-45 van AMD platformon és a gyártói oldalon is ennek van "AMD VGA Driver for Windows 7 (64-bit)" drivere.A gyártói oldalon sorozatszám alapján kidobja a drivereit./!bites oprendszert már csak azért is kell telepíteni mert a 32-es 3Gb-nál több ramot nem tud kezelni.Sok sikert és gördülékeny telepítést kívánok.
2017. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

egyébként most hogy mondod, beugrott, hogy a 32 gigás csak 3 gigát kezel! szóval akkor 64 bites volt rajta.

és a mappáim attól függetlenül kellenek, mert a bal oldali usb-k, wlan, és vga driver nem fog menni cd-ről. majd holnap kiderül.


kora este írok majd ide, hogy alakult :) ha gondolod nézz rá.


köszönöm mégegyszer :*

2017. nov. 29. 20:45
 9/9 A kérdező kommentje:

64 bites win7el klappol minden.

lenovo mappám tartalma felesleges és/vagy nem működik... :D

a pcsupportos lenovo oldal amit linkeltél segített vga-val kapcsolatban. az inteleset felraktam, de nem tetszik. este lehet megpróbálom az nvidiásat.

wlan-t meg a most 32 bites win7hez letöltött exe oldotta meg...

2017. nov. 30. 11:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!