Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatikusok tudnátok segíteni?

Informatikusok tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kamunak hangzik, de sajnos nem az...én sem hittem el elsőre.

Végzős vagyok egy gimnáziumban és feladatul kaptuk, hogy írjunk egy etika dolgozatot, amiben leírjuk milyen erkölcsi dilemmákkal szembesülhetünk majd választott szakmánkban. Mérnök informatikus szeretnék lenni.

Tudnátok segiteni? Részvétet nyilvánítani? Nagyon megköszönném :)



2017. nov. 27. 21:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Eddig arra jutottam, hogy feltettem a kérdést magamban, pár space vagy egy tabulátor? Két sorstársammal együtt dideregve várjuk a segítségeteket! :(
2017. nov. 27. 21:52
 2/4 anonim ***** válasza:

"dideregve várjuk a segítségeteket"

Nincsen fűtés? Se pálinka? Se forralt bor? Pakolandó árú? Kutyák, medvék, uzsorások, stb... - akik elől szaladni kell? ;)


Mondok pár dilemmát:

* Van egy munka amit el kell végezni. A munka hatékony elvégzéséhez szükség van egy fizetős szoftverre, amire nincs pénz - próbaváltozat nincs, vagy nem elegendő funkcionalitású. Viszont beszerezhető ingyenesen, bár legálisan...

* Feltehetőleg megcsal a barátod/barátnőd. Informatikusként megvan a lehetőséged, hogy lehallgasd/megfigyeld/bejuss a levelezési/közösségi oldalas fiókjába viszont ez bűncselekmény...

2017. nov. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 coopper ***** válasza:

Hamár bűncselekmény akkor :


Informatikusként hozzáférsz a munkahelyeden használt adatbázisokhoz. Egy másik - hasonló profilú - cég megkeres, és az adatbázisok után érdeklődik (Esetleg magasabb fizetéssel átvennének)....

2017. nov. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Shaddark ***** válasza:

Hú.

Szerintem ebben a szakmában rengeteg ilyen van, ha nem fejlesztő hanem supportos valaki.


Supportosként bárki levelezésébe, fájljaiba belenézhetsz mert a technikai lehetőséged megvan rá. Így előnyt és fölényt szerezhetsz a kollégáiddal szemben. De ez sérti a személyiségi jogokat, erkölcsöt. Erőfölény vagy tiszesség?



Ha te ellen is állsz a kísértésnek, a céges vezetők, a főnökeid nem biztos - és mivel tudják hogy te képes vagy rá nyomás alá helyezhetnek. - Karrier vagy becsület?


Magyarországi informatikai projectek 70%-a kudarc. Mert tervezéskor sok olyan dolgot nem terveznek ami pedig ugyanolyan fontos mint a fejlesztés a program kód felett. Pl. migrálás, tesztelés, betanítás, elfogadtatása a rendszernek ... ... ... Ha van egy új project és te látod a hiányosságokat (és szakemberként neked ezek ordító nagyok lesznek) ha jelzed, te leszel a negatív csávó aki mindig mindenbe beleköt és nem lehet jól együtt dolgozni vele, pesszimista, mindig mindenben a rosszat látja... ... ... Vagy sz...od le hogy sikeres lesz-e a project, függetlenül attól hogy hogy téged hibáztatnak majd és optimistán, tudva hogy semennyire nem jól, majdhogynem működésképtelen rendszert kreálva ámde jó fejként tolod akivel szeretnek a vezetők együtt dolgozni. Szakmaiság vagy érvényesülés?


És sorolhatnám estig :)

2017. nov. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!