Tapasztalaitok alapján mennyire voltak jók informatikából azok, akik programozó infóra mentek?
"... az ilyen szakmai részére."
Kifejtenéd kicsit bővebben ez micsoda? Vagy adnál egy-két témakört, mire gondoltál? Nem értem a kérdésed, pedig már végzős lennék proginfó BSc-n...
#1 vagyok ismét:
"mint például hibakódokból nagyjából tudnak következtetni, hogy mi okozza"
És mi dobja ezt a "hibakódot"? Felhasználói program? Az akkor valószínűleg nem valami hibakód, hanem kapsz egy hibaüzenetet, hogy van egy kezeletlen kivételed (exception), és hogy az milyen kivétel (NullPointerException, FileFormatException, stb, stb.) Minden kivételhez "meg vannak adva" az okok, hogy miért kerülnek dobásra - ebből, és abból, hogy a programban hol dobódott a kivétel, már szépen el lehet indulni, mit is rontottunk/rontottak el. Mellesleg felhasználói szoftvereknél mindig van egy tesztelő csapat, akinek pontosan az a célja, hogy megtaláljon minden ilyen hibát a szoftverben. Szóval itt a pont hogy a "programozásra kell gondolnod".
"az egyes hardvereket megtudják csinálni"
Ilyeneket nem tanítanak programtervező informatikus szakon, mert ez nem számítógép-szerelő tanfolyam. Én is amíg asztali PC-t használtam, összerakattattam. Részegységeket, pl. memória, SSD, kicserélek, legutóbb is cseréltem HDD-t SSD-re a notebookomban. De gépet nulláról nem szerelnék össze, mert valamit úgy is elcsesznék, letörnék, mittudomén. Viszont a legtöbb hardver felépítését működését tanultuk - méghozzá baromi alaposan, lásd Tanenbaum: Számítógép architektúrák c. könyvét. Szóval lehet hogy más összerak egy gépet pl. de alig van valami fogalma hogy működik a CPU, nem tudja hogy működik egy ALU, stb. Gyakorlat kérdése csupán az egész.
"átlátja a windows/linux felépítését (tehát ismeri a beállításai gondolok itt pl a gpedit-re vagy a services.msc-re is)"
Na ilyet sem oktatnak, nincs köze az anyaghoz. De nem nagy tudomány, csupán haladó felhasználói ismeret.
"Vagy épp tud kezelni egy szervert/hálózatot ahol pl egy gép vmiért nem kapcsolódik a hálózathoz (és kicsit hülyén fog hangzani de bepötyög valamit meg beállítja amit be kell és jó lesz ..) vagy akár tud hálózatot építeni stb."
Na ez az, amit pl. tanultunk Számítógép hálózatok gyakorlaton. De amennyit mutatnak, azzal nem helyezkedsz el sehol. Tegyél inkább egy Cisco-s vizsgát, jobban jársz (nálunk pl. ha volt valakinek Cisco-s vizsgája, akkor nem kellett bejárnia gyakorlatra). Előadáson pedig tömény elmélet (fizikai réteg adatkapcsolati réteg, stb.), semmi ilyesmi.
Magyarul attól, hogy a fentieket "jól tudja", annak gyakorlatilag alig veszed hasznát (ha van programozásban tapaszt, na az igen jól jön, de te azt mondtad nem arra gondoltál). Meg a matek(!!!) - tök mindegy ki mit mond, hogy fogod-e használni. Rengeteg tárgy van ami matek (analízis/kalkulus), és amiben sok matekos anyag van (számításelmélet). És ezeket is el kell végezni, mert a diplomát nem adják oda, ha nem teljesíted.
Tömören, olyan embereket képeznek a szakon, akik jó problémamegoldó-képességgel rendelkeznek, jó algoritmusokat írnak(!), találkoztak adatbázisokkal, tudják hogy működik egy szoftver kifejlesztésének folyamata, és képesek is benne dolgozni (csapatban) - viszont lehetne több programozás (ez az én véleményem).
Szerintem te kicsit kevered az informatikust a "számítógép-szerelővel". Szerelgethet valaki jól PC-ket, ha sík hülye matekból, nem érti a tanult algoritmusokat, rövid úton repül, vagy kétszer annyi idő alatt fejezi be a szakot, mint kellene (anak meg mi értelme?)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!