Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rootkitek? Honnan tudom, hogy...

Rootkitek? Honnan tudom, hogy tényleg megszabadultam tőlük?

Figyelt kérdés
COMODO-t használok, többször is kijelezte, hogy valami gáz van a gépben, de vizsgálatkor sosem talált semmit (Malwarebytes szintén nem talált semmit). Most feltettem az AVAST, ami rootkiteket talált a gépen, elég sokat. Elvileg sikeresen le is szedte őket. Hogyan tudok megbizonyosodni arról, hogy tényleg tiszta lett a gépem? Az újratelepítést szeretném elkerülni...
2017. aug. 15. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Malwarebytes anti-malware-t nézted? Az alapból nem keres rootkiteket ha nem jelölted be a beállításoknál. Ha ezzel próbáltad akkor nem szóltam.

[link]


Nézhetsz még egy ESET Online Scanner-t, sztem nézi a rootkiteket is.

[link]


Vagy ott van a RogueKiller

[link]


Egy Adwcleaner vagy ZHP cleaner lefuttatása pedig sohasem árt.

2017. aug. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Malwarebytes nem talált semmit, de nem tudtam, hogy külön be kell állítani, szóval majd lefuttatom még egyszer.


Az ESET már jár közben, és talált is 4 újabb fertőzést...


Köszönöm a választ!

2017. aug. 15. 14:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!