Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki eltudná nekem magyarázn...

Valaki eltudná nekem magyarázni, hogy mi az a kriptopénz bányászat?

Figyelt kérdés
Elolvastam egy pár cikket neten és nekem annyi jött le az egészből, hogy videókártyával pénzt lehet bányászni?

2017. júl. 2. 18:26
 1/9 Dongaben ***** válasza:
81%
Bitcoin... Egy olyan beugratás, hogy vedd meg a legújabb, leggyorsabb technikát! EZ, soha sem szólt másról...
2017. júl. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
ez csak azoknak éri meg akik jól meg vannak tömve pénzél pl fél millió vagy picit több pénz kiadása egyből nem okoz gondot. Azért kell ennyi pénz hogy minél hamarabb vissza hozzá a gép árát , majdan elkezdjen profitot termelni. Ez nem a szegényeknek való , vagy legalább is ebben az országban nem 80 ezres minimál bér mellett . :D
2017. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dongaben ***** válasza:
Vajon, mekkora hatalom kellett ahhoz, hogy elfogadjanak egy nem létező pénznemet fizetőeszköznek...? Kb. mint a lotto... Milliárdnyian játszanak, de csak kevesen nyernek.
2017. júl. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem fontos. A lényeg hogy lehet pénzt csinálni vele csak legyen kellő befektetésed . Át lehet váltatni a cointot rendes pénznembe majd átutalni azt egy folyó számlára.
2017. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Etheriumot már sokkal jobban megéri bányászni. Több esély van rá, hogy pénzt keresel vele, mint a bitcoinnal.
2017. júl. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Bitcoin bányászathoz a híres három dolog kell:

1. Pénz

2. Pénz

3. Pénz

A lényege, hogy valamilyen kódolással most, hogy ezt magától csinálja a gép vagy neked valamit buherálni kell vele nem tudom mert ilyenre nekem nincs pénzem :P de ez a program fut 0-24 és folyamatosan bitcoin kódot keres ugyanis a Bitcoin nem több puszta kódoknál. De ez nem olyan fontos.

Valóban Videókártya kell hozzá. Vannak csoportok akikhez mint magán személy csatlakozhatsz, és akkor a heti mining x%-át megkapod... egy ilyen társasághoz való csatlakozáshoz nem kell más csak némi angol tudás megkérdezik mivel bányászol milyen videókártyád van hány gigás és hogy ebből hány darab van a gépedben. Ugyanis 1videókártya kevés. Magán vállalkozóként több lenne a villanyszámlád mint amennyit meg tudnál keresni szóval ezt csak abban az esetben érdemes csinálni, ha van alaptőkéd ==> olyan gép amiben a legalapabb dolgok vannak egy alaplap xGB ram egy jó táp 2 vidkártya vagy több abból is az erősek meg egy ssd amin a rendszer fut

2017. júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most már a hagyományos pénz nagy része is adatok formájában létezik, a bankoknál. Például ha átutalok külföldi bankból az ótépének :o) 1 milliót, akkor nem fogja egy pénzszállító teherautó átvinni azt a pénzt, hanem elektronikusan küldik át és lekönyvelik a bankok az adatbázisukban, hogy ennyi és ennyi lett átküldve.

A kriptopénzek már csak elektronikus formában léteznek (blokkláncban), de ahogy a hagyományos pénzeknél, ezeknél is van kibocsátó. Csak itt a kibocsátó a közösség. A bányász közösség tagjai, akiknél létrejönnek a kriptopénzek, azért cserébe, hogy a kriptopénz rendszerek rendelkezésére bocsátják a számítési teljesítményüket. Minél nagyobb számítási teljesítményt bocsátanak a bányászok a kriptopénz rendszerek rendelkezésére, annál több kriptopénz jön létre az elektronikus pénztácájukban. Ezeket a kriptopénzeket át tudják váltani dollárra, vagy euróra, ezzel keresnek pénzt. Vannak költségeik, mert meg kell venni a hardvereket, amelyek a számításokat végzik és ki kell fizetni az áramot, mert egy nagyobb rendszernek már nagy a fogyasztása.

Bányászat szempontjából a videokártyák számítási teljesítményét lehet a legjobban kihasználni, ezért van most videokártya válság, mert a bányászok felvásárolják a kártyákat a gamerek elől. Ez megoldódni látszik azzal, hogy a videokártya gyártók most már direkt bányászati célra szánt kártyákat fognak piacra dobni.

Kriptopénzt lehet bányászni célhardverrel is, ezeknek nagy számítási teljesítményük van, de még drágábbak, mint a videokártyás rendszerek.

2017. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
ez az egész csak nekem tűnik ökörségnek?
2017. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kornel13 válasza:

Mit jelent a kriptopénz bányászat?

Az alábbi oldalon van egy jó videó, ahol 2 percben elmondja a lényeget - kriptobanyaszat.hu - kriptobanyaszat pont hu (ha nem írná ki :-) ). de két mondatban ezt jelenti:

Amikor "számtási kapacitást" nyújtasz valamilyen számitógéppel egy virtuális valutát üzemeltető cégnek. Ami lehet videókártya, processzor vagy Bitcoin esetében speciális úgynevezett ASIC géppel.

A számítási kapacitásért, azaz a géped felajánlott teljesítményéért cserébe a cég ad az ő virtuális pénzéből, amivel kvázi pénzt keresel. kb. ennyi a lényeg.

2018. márc. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!