Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Manapság megéri a BitCoin...

Manapság megéri a BitCoin bányászat? Ha nem miért, ha igen, akkor milyen hardvert ajánlotok hozzá?

Figyelt kérdés
Elszeretnék kezdeni ezzel foglalkozni, persze csak, ha megéri. Nem számítógépes bányászásra gondoltam, hanem ASIC alapúra. Megéri? Mivel érdemes kezdeni és, ha elkezdtem vele foglalkozni érdemes frissíteni? Néztem USB Block Eruptereket és ezt az Antminer-t is, csak én ehhez nem értek.

2016. aug. 30. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

nem

túl sokan csinálják

2016. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem és, ha belekezdenék egy 4 giga hashes usb-s bizbasszal, akkor az visszahozná az árát?
2016. aug. 30. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért kérdezi ezt mindenki, újabban már szinte naponta? Mindegy, ide is belinkelem


[link]

[link]


A NYT cikkel kapcsolatban az se baj, ha nem tudsz angolul, elég, ha megnézed a cikk elején a galériát, hogy érezd fílinget :)

2016. aug. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor éri meg max,ha nagyon olcsón,vagy ingyen tudsz áramot szerezni.A 4 giga hashes usb-s "bizbasz" meg nagyon kis teljesítményű,soha nem hozná vissza az árát.1000 db 4 giga hashes USB Block Erupter is csak 4 TH/s teljesítményre lenne képes,és a fogyasztásuk kb 4w/db az 4000 w óránként.A Hazai villamosenergia árakkal számolva kb 312 dollár veszteséget termelne havonta.Akkor már inkább Antminert,ha mindenképp bitcoint akarsz,de azoknál is a nagy teljesítményűeket éri meg kis energiafogyasztással,de azok meg nagyon drágák.2000 dollárért láttam a amazon.com-on 12,93 TH/s sebességre képes,és kb 1275 w áramot fogyaszt.Ez a gép is 164 dollár profitot termelne havonta jelenlegi dollár,és bitcoin árfolyamot tekintve,0,14 dollár/kw/h áram díjjal számolva.(kb 12,2 hónap alatt hozná vissza az árát)

Ezen az oldalon számolhatod ki,hogy mennyire éri meg bányászni milyen sebességgel,és mekkora áramfogyasztás mellett. [link]

2016. szept. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!