Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Router kiterjesztésben kérhetn...

Biro Atila kérdése:

Router kiterjesztésben kérhetnék tanácsot?

Figyelt kérdés
Van két wifis routerem. Az 1. számú egy d-link-600, ahová bejön az első számú netkábelem. Ez a router szépen működik. A telkem végében van egy faház ahová kábelen az egyik kivezetésen eljuttattam a netet, de ide is szeretnék egy routert elhelyezni (ami szintén wifis), hogy tudjunk ott is netezni. A 2. számú router egy d-link-540-es. A gond az, hogyha beledugom a kábeleket 2. számú routerből nincs se vezetékes, se vezeték nélküli jel. Egyéb helyeken olvastam d-link 540 beüzemeléseket, azokat végig is csináltam. A telefonok és a laptop is látja amiket létrehoztam, de felkiáltó jeles ikonok vannak és net az nincs.
2017. máj. 3. 14:49
 1/5 Djjjozsiiiii ***** válasza:

A faház routerébe állíts másik belsőhálózati IP címet. Ha két eszköznek ugyan az az IP címe, bezavarhatják egymást.

Ha a fő routeré 192.168.1.1 , akkor legyen a faházas routeré 192.168.1.2. Ez nekem megszokta oldani a problémát.


1. -es routerbe bekőtöd a WAN portjába a modemet.

Beállítod a netkapcsolatott, és portátirányítást...


2. routert összekötöd LAN1 -ből a WAN portba.

Beállításai: Network -> WAN:

Kapcsolat típus: Dinamikus IP

Host név: 192.168.1.1 (1-es router helyi IP -je)


Vagy Kapcsolat típus: Statikus IP

IP Address: 192.168.1.2 (2-es router helyi IP -je)

Subnet Mask: 255.255.255.0

Default Gateway: 192.168.1.1

Primary DNS: 192.168.1.1


Ha a második hállózatba akarsz átirányítani valamit:

pl.: 80 -as webes portot.

Azt először a 2-es routerre kell irányítanod az 1-esről.

Majd a 2-es routerről a megfelelő gépre.

2017. máj. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én így oldanám meg:

A faházas routeren letiltod a dhcp-t, átállítod az ip címét valamire (pl. 192.168.1.2) és az első router valamelyik LAN portját kötöd a faházas router bármely LAN portjára.

Így egy helyi hálózaton lesz mindkét épület. A faházas routerre kapcsolódó eszközök az első routertől fognak ip címet kapni.


A jelenlegi konfigodban valószínűleg az a baj, hogy mindkét routeren megy a dhcp szerver.

2017. máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a törődést! Két kérdésem van csak. 1. Hogyan kell a port átirányitást csinálni? 2. Hogyan kell a dhcp letiltani?
2017. máj. 3. 22:08
 4/5 Djjjozsiiiii ***** válasza:

Port átirányítás nem fontos, csak ha valami olyan szolgáltatást szeretnél futtatni a gépeken, ami alapból nem jutna át a routeren. Pl webszerver, mail szerver, sztream szerver, game szerver stb.


dhcp -t meg a router adminisztráció felületén található, a helyi hálózati rész beállítása résznél.

2017. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. máj. 3. 22:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!