Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 480p minőségű filmnél mindegy,...

480p minőségű filmnél mindegy, hogy . Mkv vagy . Avi kiterjesztésű a fájl?

Figyelt kérdés
Van valami minőségkülönbség a kettő között?
2010. ápr. 30. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mindegy.Egy avi fájl tulajdonképpen egy videó és egy audió fájl összekapcsolva.Az mkv annyival tud többet,hogy felirat is beleágyazható.A kettő akár ugyan azokból az összetevőkből is állhat.

Lejátszáskor persze nem mindegy,hogy az eszköz,vagy a program képes-e feldolgozni,vagyis reprodukálni a képet és hangot.Ha a lejátszó nem képes mkv lejátszására,akkor természetesen az avi a megfelelő formátum.

2010. ápr. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mkv és avi egy konténerformátum. Az mkv sokkal fejlettebb . A minőséget az határozza meg hogy mivel kódolták a filmet bár nyilván egy fejlett konténer (pl mkv) tartalmazhat HD videót míg más nem.


Gondolom eléggé újdonságnak hat a dolog ezért itt az egészet nem tudom leírni. Nézz utána.

2010. ápr. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. csak a kérdésre nem válaszoltál:) van minőségkülönbség?
2010. ápr. 30. 19:05
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Az a baj hogy rosszra kérdezel.

Autóból Honda vagy a Toyota a gyorsabb? Attól függ milyen motor van benne.

Avi vagy mkv a jobb minőség? Attól függ milyen kodekkel van kódolva benne.


Most erre tényleg semmit nem tudok mondnai. Ha Xviddel van kódolva pl simán viszi 480p-t és avi is lehet meg mkv is.

Maradjunk annyiban hogy mkv újabb formátum és a release készítői nem bénák akkor mkv-t választanám.

2010. máj. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
így már értem:) köszi
2010. máj. 3. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!