2 laptop 2 nyomtató. Hogyan csatlakoztassam, hogy ne kelljen átdugdosni a csatlakozókat, és mindkét laptop mobil maradhasson?
Van 1db színes multifunkciós tintasugaras nyomtató (fax scanner nyomtató) és egy lézer nyomtató.
Mindkettő USB-s és külön külön fel van telepítve a windowsos és a linuxos laptophoz is.
jelenleg úgy működik, hogy USB-hub-ba van csatlakoztatva a 2 nyomtató, és mindig az van bekapcsolva amelyiket éppen használni akarjuk. Az usb hub pedig usb hosszabbítóval hol az egyik hol a másik számítógéphez csatlakoztatva. Közvetlen a nyomtatók mellett van a UPC routere, de ez nem támogatja a nyomtatók vagy bármilyen usb-s eszköz csatlakozását.
A számítógépek Wifin csatlakoznak a hálózatra. van egy NAS is ami támogatja az usb-nyomtatókat, viszont csak általános nyomtatóként, és csak 1-et (ez korábban működött, most még nem sikerült beállítani, de valószínűleg megoldható). viszont a szkennelési, faxolási funkciókat biztosan nem támogatja, így leginkább csak a lézer nyomtatót lenne érdemes rákötni.
1. kérdés ha veszek egy nyomtató szervert
-usb-hubon keresztűl tudná-e támogatni mindkét nyomtatót (akár egyszerre, tehát egyik nyomtatóra az egyik gépről nyomtatás, egyidőben a multival szkennelés, vagy faxolás? illetve egy printszerver képes-e egyáltalán a szkennelési funkciót támogatni?
2. ha nem printszerver akkor usb <-> lan kábel és azzal a routerre csatlakoztatva akár hálózati akár lokális nyomtatóként működne-e? ha igen akkor nyilván mindkét nyomtatót ezzel a módszerrel a routerre lenne érdemes csatlakoztatni, bár attól tartok, hogy printszerver hiányában nem működne.
3. nem tudom egyik laptopot sem fixen a nyomtatók mellett hagyni, hogy az azon megosztott eszközt a másik is használhassa. illetve bár van egy törött kijelzőjű laptop ami elláthatná ezt a funkciót de ha van elegánsabb megoldás akkor inkább azt keresném.
Szia.
Elegánsan megoldani csak új hálózatos nyomtatók beszerzésével lehet megoldani a problémát. De kérdéseidre az alábbiakat tudom mondani:
1. A print szerverek annyi nyomtatót támogatnak amennyi portjuk van, ha 1 akkor 1 nyomtató, ha több akkor annyit amennyi portja van. USB HUB-ot nem támogatnak (nem widows fut rajtuk, fapados célhardver...). És pluszban a nyomtató szkennerét az sem fogja kezelni.
2. USB-LAN átalakító: nem egy NASA által fejlesztet csodaeszköz, csupán az USB 4 vezetékét köti rá az RJ45 4 lábára, ezért ezt párban kell venni és a CAT5 kábel mindkét végére kell tenni. Ha bedugod egy switch-be vagy router-be akkor,
(a) vagy nem történik semmi vagy,
(b) elszáll a router és/vagy a nyomtató USB portja.
3. Ha odateszel egy laptopot (a töröttet) akkor ugyan lesz egy nyomtatószervered, de így sem lesz megoldva a szkennelés. (mondjuk hacsak nem csatlakoznak rá távoli asztallal a felhasználók és úgy szkennelnek, majd a beszkennelt anyagot hálózati megosztáson átmásolják a saját gépeikre. De ez nem túl elegáns...)
odáig eljutottam, hogy egy Asus RT-N14U routert belőttem, és mindkét nyomtatót fel is ismerte az USB hubon keresztül, tudtam is telepíteni hálózati meghajtóként mindegyiket (persze egyszerre csk egyik legyen bekapcsolva és a routeren frissíteni kell melyik az aktív) viszont linux-al tovább nem hajlandó együttműködni a nomtatás tekintetében, és windowssal is csak kb 10 nyomtató esetében az EZ-Print alkalmazáson keresztül. szóval nem valódi printszerver, csak valami köztes megoldás.
így most egy vékony klienst fogok alkalmazni a feladatra. ez még némi kísérletezést igényel hogy lehetőleg a fizikai rétegen működjön, és ne kelljen hosszú időt várni rá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!