Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit kell tudnom ahhoz, hogy...

Mit kell tudnom ahhoz, hogy elmondhassam magamról, hogy én egy profi hacker vagyok?

Figyelt kérdés
Mindent fel tudok törni, minden játékot meg tudok cheatelni.
2016. okt. 23. 05:46
 1/8 anonim válasza:
Pl. feltörsz nekem egy fészbuk fiókot, hogy láthassam az illető üzeneteit.
2016. okt. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Inkább nőj fel, és keress egy nőt.
2016. okt. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kezdetnek tanulj meg programozni, mert jelenleg láthatóan arról nincs fingod se, hogyan működik mondjuk egy program.
2016. okt. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy ilyen kerdes utan erosen ketelkedem a hacker kepessegeidben...

Attol hogy tudsz csalni a metin2-ben meg nem vagy senki.

2016. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én nem értek ehhez, pont azért kérdezem. Ilyen válaszokat vártam, pl: C++, php, javascript, C#, Pascal, assembly vagy mi kell ehhez
2016. okt. 23. 11:56
 6/8 Adam23713 ***** válasza:

Hűűhaaa :)

Először is tegyük tisztába a fogalmakat. Amire te gondolsz az a cracker, ami nem több mint egy közönséges bűnöző. Ennyi erővel kirabolhatsz egy boltot is, egy fokkal se jobb. De érzésem szerint te nem ilyen akarsz lenni. Na de akkor mi is az a hacker? Hát nem az amit a média mond.

Íme egy oldal ez nagyon jól leírja mi is az a hacker: [link]

Saját szavaimmal így tudnám megfogalmazni: Hacker az, akinek tudása és kreativitása jóval az átlag felett van és ezzel hozzájárul a szakmájának (és az emberiségnek) a fejlődéséhez. Egy másik érdekes dolog a hacker-ről: Nem ő nevezi el magát hacker-nek (elég beképzelt lennél, nem gondolod? )! Te akkor leszel hacker, ha más hackerek ezt állítják rólad! De ahhoz, hogy ezt állítsák rólad, nagyon nagyon NAGYON sokat kell tanulnod hosszú éveken át!

Hogy hogy kezdj neki? Tanulj meg programozni! Pl.: C/C++ ezek a rendszer... bocsánat A rendszer programozó nyelvek. Ebbe írják szeretett operációs rendszereinket, más program nyelveket és még sorolhatnám. Javaslom sajátíts el valami script nyelvet is pl.: python. De ne hagyd ki a Java-t és a C#-ot se (ez a kettő már nem script nyelv). Tanulj webes technológiákat is: HTML5, PHP, JavaScript és stb… Ekkorra eljutsz arra a szintre, hogy tudod, merre is akarsz majd tovább menni. Ja igen! Még egy fontos dolog! Tanuld meg a többi operációs rendszer felépítését, működösét! Erre valamelyik Linux Disztribúciót (kezdőként egy Mint vagy egy Ubuntut javasolnék) tudnám ajánlani, illetve egy BSD-t pl.: freeBSD. Azért ezt a kettőt ajánlom mert:

1. Nyílt forrás kódúak + a rajtuk lévő programok is.

2. Nagyon könnyen tanulhatsz rajtuk programozni (persze windows-on is), viszont, ha nagyon profi leszel akkor te magad is módosíthatód a kernel forráskódját... mondanom sem kell a lehetőségek száma végtelen.

Óóó most vettem észre...az adatbázist kihagytam a listáról, azt se hagyd ki :)


Remélem megválaszoltam a kérdésedet! :)

Jó tanulást! :)


Utóirat: azért szerez be egy barátnőt/barátot is. ;)

2016. okt. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó válasz tetszett, de hát a cracker is hacker az kb ugyanaz nem?

De az se utolsó szempont, hogy szabadúszóként meglehessen a programozásból élni.

2016. okt. 23. 17:30
 8/8 Adam23713 ***** válasza:
A legnagyobb jó indulattal se tudnék egy cracker-t hacker-nek nevezni. Mert bár a tudása meglehet , hogy ott van, azonban szándéka teljesen eltér az igazi hacker-től. A lényeg az, hogy a hacker az épít és alkot, a cracker meg csak megkeresi a program gyenge pontját, hogy ártson vele, és bár ezt maga a hacker is csinálhatja, azonban ő értesíti erről a program fejlesztőket, hogy homok van a gépezetben és a hiba javításra kerül mielőtt még bárki kihasználhatná azt. Aztán van még a másik csoport ami meg a vicc kategória: a script kidle. Na ezek azok az emberek, akik minden sza…-t letöltenek a net-ről, hogy „feltörje” a facebook-ot stb… ezek persze 90%-a fake, az isten tudja mit csinál a program a háttérben. A maradék 10% meg esetleg tényleg azt csinálja, amit írtak róla pl.: ddos támadásba részt veszel, csak éppen azt nem tudja róla az okos gyerek, hogy hogyan működik… általában ők állítják magukról, hogy állati nagy hackerek ,de pl: hogy mi az az MMU vagy egyéb alap vető dolgokról már fingja sincs.
2016. okt. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!