Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek a régi Windowsok...

Szerintetek a régi Windowsok jobbak voltak?

Figyelt kérdés
Előre megjegyezném, nem vagyok nagyon jártas számítástechnikai témákban, elismerem, de valahogy én azt veszem észre, hogy például a Windows 2000, vagy az XP egy sokkal kiforrottabb, stabilabb rendszer volt, nem omlott össze állandóan, nem tolta állandóan a képembe a frissítéseket, egyszerűek voltak, de nagyszerűek, öröm volt velük dolgozni, az XP volt a favorit, de az előtte lévők sem voltak rosszak, de az XP után. Nekem ez a véleményem. Nektek?
2016. szept. 11. 02:25
 1/5 Hominida ***** válasza:
42%
Én jártas vagyok a témákban, és egyetértek veled. A 3.1, a 98 és az XP, ezek voltak a legjobbak. A mai kínálatból a 7, és úgy tűnik, most már ez is marad a legjobb, sajnos. Ha valaki megcsinálná az XP-t úgy, hogy legyen meg benne a képesség a nagy RAM-ok és az utóbbi idők perifériáinak kezelésére, akkor el is lehetnénk vele még tíz-húsz évig. De az üzleti érdek ütközik a stabil és kiforrott rendszer készítésével.
2016. szept. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%

Sokkal jobbak! Az XP-t még képes volt úgy megcsinálni a Microsoft, hogy azt lehet rá mondani 3 szervizcsomag után, hogy "nyomokban operációs rendszerre emlékeztető módon működik".

A Vistánál aztán elgurult a gyógyszerük, és azóta is évente adják ki a félig (se) kész fosadék hulladék Windows-paródiákat amiket folyamat kell javítgatni. Mái napig XP-t használok, és nem is fogok váltani.

2016. szept. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése. A mai hardvereszközökkel semmire se mennének nyilván, tehát a rendszereket úgy kellett fejleszteni, hogy egyre többet tudjanak, így egyre több esély volt és van arra, hogy hiba keletkezzen.

A régi Windowsok a Windows NT-től, és azon a vonalon számíthatóak stabilnak. Párhuzamosan futottak a végeredményben DOS-ra épülő rendszerek, a 95, a 98, a 98SE (szinte új rendszer volt az elődjéhez képest), aztán a DOS-t már nélkülöző(?) ME. Ezek mindegyike (a 98SE-t kivéve, mert az kivívta magánnak a "tiszteletet") szégyen volt. Persze a 16 bites 3.x széria után a 95-tel jött az "újszülöttnek minden vicc új" kategória, tehát bőven eladható volt. A Windows 2000-rel aztán sínre vágta magát a Microsoft, az NT és a 9x vonal egybeolvadt, majd ennek kiteljesedése volt az XP, ami a 3. szervizcsomag után a Microsoft eddigi legjobb operációs rendszere lett. Ezen felbuzdulva jött egy újabb szégyen-széria, Longhorn/Vista/a jóégtudja milyen kódnéven futó förtelem, és hát a W7, ami már-már megmentette a helyzetet, és közelített az XP sikeréhez.

Én a magam részéről sajnálom, hogy a 8.x-szel és a 10-zel megint elhamarkodta magát a cég (szerintem), nem tudom, ezek milyenek, de erős fenntartásaim vannak.

Elnézést, ha fentebb sértettem valaki érzéseit, a kérdés is, így a válasz is kicsit szubjektív.

Én visszasírom a DOS korszakot, pláne, amikor manapság a jövő informatikusa 8 maggal születik (mondjuk a 6/12 Mhz-es 286-os helyett) :)

2016. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az XP és a 7 volt az, amit a Microsoft jól eltalált. Ez a kettő viszonylag stabil volt nálam.
2016. szept. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:

A Windowsok olyanok, mint egy színuszhullám. Az elterjedt és működő Win 3.x sorozat után jött az instabil W95, majd a W98n amely gyakorlatilag az lett, ahogyan a 95-öt kellett colna kiadni. Ezután a Men ami gyakorlatilag egy techdemonak tekinthető, a későbbi XP feature-eit próbálták ráerőszakolni a DOS kernelre. Demonak nem lett volna rossz, de pénzt kérni érte?!...

Az XP-ről már sok mindent leírtak. Nem véletlen, hogy a MS ezt a vonalat fejlesztette tovább. És ismét kiadtak egy félkész bughalmazt Vista néven. Aztán mikor észhez tértek, megjelent a Win7. És az pontosan az volt, amire mindenki várt. Nem is lehetett nagyon mit variálni rajtan ezért kedvenc szoftvercégünk ismét radikális újításba fogott: elkészítette a Windows 8. verzióját. Túl radikálisra sikerült... Mikor ezt észrevették Redmondban, a felhasználói szokások és visszajelzések alapján készült a végső Windows, a Win10. És ismét jól sikerült kis rencert sikerült összekalapálniuk.

2016. szept. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!