Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi kell egy jó hangminőség...

Mi kell egy jó hangminőség felvételéhez számítógépen?

Figyelt kérdés
2008. szept. 30. 15:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ó, és ami kimaradt az eggyel korábbiból: legyen hagyományos hangerőszabályzó az előfokon!
2008. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
KÖszönöm
2008. okt. 2. 08:41
 13/17 anonim ***** válasza:

A harmadik vagyok ismét.......Nem oly régen volt szerencsém hasonló dilettánsokkal együtt dolgozni,mint amilyen a kedves második válaszoló egy "profi" studióban.Akusztikus gitárokat kellett énekkel felvenniük,elém basztak kettő darab másfél millás Neumann mikrofont a gitárhoz,a hangkártya meg alabból a legujjabb Motu volt,felvették a lemezanyagomat,elszették a pénzt,aztán ergy olyan keverést toltak az orrom alá,hogy az ereimben a vér megfagyott! A cucc az 8 milliós volt,a hozzáértés meg kritikán aluli........Felhúztam magam,vettem egy Audiotechnica 3035-t 59.000-t meg Focusrite Saffire LE kártyát 75.000-t,és felvettem az egészet otthon és mondhatom,sokkal különb lett a "profi "verziónál!

Az E-MU 0404 valóban jó kis hangkártya otthonra,én szerettem nagyon dolgozni vele, de az egyik válaszoló véleményével ellentétben,szerintem "borzasztó" zajos....

És csináltam már 5.000 forintos Jeffe dinamikus mikivel sokkal szebb felvételt gitárról,énekról egy fasza hangkártyával,mint egy 250.000-sel egy E-MU 0404 hangkártyával......!

Hidd el,az elsődleges feladatod, kialakítani a helyiséget!!!!Nagyon fontos,aztán jöhet a többi szépen sorban; fasza hangkártya, tisztességes mikrofon........:)

2008. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire lesz megvalósítható. Hangkártyát igazság szerint max 30ért gondoltam és mikrofont pedig 15ért maximum. Ötletek?:)
2008. okt. 5. 21:24
 15/17 anonim ***** válasza:
Az uccsó vagyok.Nekem még megvan az E-MU 0404-em, kifogástalanul működik,csak már egy komolyabbat használok, Ha gondolod,20.000-t a tiéd,természetesen kipróbálási lehetőséggel,nem árulok zsákbamacskát!Rengeteg gyári effect,meg zenei szoftverek járnak hozzá.
2008. okt. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Megfontolom köszönöm. Esetleg hasonló jó hangkártyák milyen árban vannak és milyet érdemes?
2008. okt. 9. 08:17
 17/17 anonim ***** válasza:

A 0404-et elsőként megemlítő vagyok. Építs várat szarból, amíg nincs más. Komolyan. Túl sok gizdával találkoztam, akik olyan motyóval mozogtak, ami komolyságot sejtet. De ezen kívül semmi nem volt komoly :) Olyan is van nem kevés, hogy profizmus, tanultság, cucc, minden egy helyen, csak az a megfoghatatlan plusz, az inspiráció, a flow, nem tudom mi, nincs a kanyarban sem. Egy dolgozat és egy mű közti különbségről beszélünk. A tortához cukor is kell, anélkül nem lesz torta :) Ilyesmi rendszerint akkor születik, amikor végre nem akarsz semmit (max hagyod, hogy legyen, és élvezed a többiekkel együtt, a tudás, a gyakorlat, a minőség csak sokat segíthet)


Szívből kívánom neked, hogy jammelj nagyokat, és lehengerlően kreatív, tetszőleges minőségű felvételekkel kápráztasd el azokat is, akiket általában semmi nem érdekel, és azokat is, akik igen díjazzák az ilyesmit.

2009. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!