Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A PCX áruháznál miért változna...

A PCX áruháznál miért változnak naponta az árak és miért kell olyan apróságokért is fizetni, ami máshol alapból ingyen van?

Figyelt kérdés
Gépet akarok majd venni, és jó előre kinézem a hozzávalókat, csak zavar hogy szinte naponta váltogatják az árakat, van hogy 1-2 ezer Ft különbség is van. Zavar, hogy kezelési költséget is kell fizetni a szállítási díjon felül, külön lehet kötni ezerféle biztosítást jópénzért, ráadásul még azért is külön fizessek, hogy dobozba hozzák ki a cuccot. Más webshopoknál ahonnan rendeltem, ott nem voltak ilyen plusz költségek, és még a szállítási díj is kevesebb volt. Vagy pl ott az Emag, ingyen szállít, meghibásodás esetén meg kijönnek és elviszik a cuccot majd kicserélik/javítják, PCX-en ezért is külön fizetni kéne.
2016. júl. 19. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
akkor veszed máshonnan.. de ha jövőre fogsz gépet venni, akkor lesz még pár meglepetésed az árakkal kapcsolatban...
2016. júl. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én anno úgy vettem tőlük PC -t hogy ezeket szépen bepipáltam, legyen garancia, hozzák ki a dobozokat is és úgy hasonlítottam össze az árakat. Akkor épp ingyenes volt náluk a kiszállítás így úgy jött ki, hogy ott vettem. Ha máshol olcsóbban össze tudod rakni akkor vedd onnan. Nem csak ez az 1 PC bolt van...
2016. júl. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért? Megtehetik, azért. A PCX aze gyik legnépszerűbb magyar számítástechnikai webshop, ez meglátszik abban is, hogy rendszerint kicsit drágábbak is más webshopoknál. De cserébe profi gárda, megbízható, és számos plusz szolgáltatásra is lehetőség van náluk. Ha olcsó webshopot akarsz, akkor a Compkert tudom javasolni elsősorban, megbízható, gyors, és nem mellesleg olcsó(bb, mint a PCX). Plusz szolgáltatások náluk is akadnak, talán összeszerelés is van, de azt tudom, hogy pl lehet teszteltetni náluk a vásárolt alkatrészeket, egy kis felárért, biztosítva, hogy nem gyári hibásak. A kiszolgálás nagyon gyorsan, és profin zajlik náluk, és 1 napon belül összeállítják a rendelésedet még előreutalásos fizetés mellett is.


Anno mikor raktam össze a gépem, összemértem azokat a webshopokat, amik a keresett termékekre a legolcsóbb ajánlatokat adták az Árúkereső szerint.

A Compker stabilan, szinte minden mezőnyben olcsó árakat nyújtott, sosem az volt a legolcsóbb a tesztelt 9 üzlet közül, de minden egyes termékre a második, vagy harmadik legolcsóbb volt, kivétel nélkül. Néhány alkatrésznél (különösena processzornál) kiugróan alacsony árakat találtam a Red Goat World-nél, elég névtelennek tűnnek, és sajnos viszonylag szegényesnek mondható a készletük, de személy szerint vásároltam már náluk, és semmi problémám nem volt (2015-ben nyitott meg a webshopjuk, azelőtt Hardveraprón ténykedtek, elég megbecsült eladó hírében álltak).


Illetve ott van a két 'alternatíva'. Hardverapró (nem csak használt árúkat találhatsz itt), illetve a külföldről való rendelés (szigorúan EU-n belül, mert az ÁFA és vámmentes, Németországból a legcélszerűbb).


Ahonnan szerintem nem célszerű rendelni:

- Ipon (bár a gépházamat pont onnan rendeltem, jellemzően drága ott minden)

- PCX (Ami itt van, azt a Compkerben is megtalálod, olcsóbban)

- XPlaza (Néha előjött, mint legolcsóbb lehetőség egy-egy alkatrészre, de utánaolvastam, és nagyon megbízhatatlanok, semmiképp ne vásárolj tőlük)

2016. júl. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én iponnál vásárolok már jó 10 éve és nagyon elégedett voltam velük, a gari ügyintézés is normális. Igaz az utóbbi 2 évben nem vásároltam sokat (kezdek kiöregedni az állandó fejlesztésekből meg a rendszeres gép előtt kuporgásból). Korábban jártam az Aqua-hoz, akik szerintem mára eég rosszak illetve nagyon régen a Mistral-hoz is, akiket már régen bezártak (gari ügyben is gázosak voltak). Ha van hozzá türelmed futkározhatsz alkatrészenként ide-oda, de sok cucc esetén az ember megveszi az egészet egy helyen, ahol nem biztos, hogy minden olcsóbb. A végösszegben talán nincsenek óriási különbségek a felkapottabb boltok között. Próbálkozhatsz azzal, amit előttem írtak, nem ismerem, de elhiszem, hogy jók...


Az árak meg ezért változnak naponta, mert nincs helyi raktárkészletük, hanem a megrendelt alkatrészeket melegében hozzák el a nagykerekből. Ahogy ingadozik naponta a valuta vagy változik egy alkatrész beszerzésének az útvonala, úgy ingadozhatnak az árak is...mondhatni naprakészek (például egy Media Marktban a kirakott videokártya ára hosszú ideig nem változik, még akkor sem, ha máshol már leesett az ára a nagykerekben és sok helyen jóval olcsóbban is beszerezhető).

2016. júl. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!