Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows törlése és újratelepít...

Macy@ kérdése:

Windows törlése és újratelepítése, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Karácsonykor lesz 3 éves a laptopom ( toshiba Satellite i5). Nem eredeti windows van rajta, egy régi barátom telepítette fel nekem. Minden jól működött, aztán miután megkaptam kb. 2 hónap múlva kiírta, hogy aktiválni kell a windowst. Persze semmilyen telepítő kód nem jó hozzá, amit a neten találtunk, illetve kipróbáltuk azt is, amikor skype-pal kell aktiválni, de az sem sikerült. Azóta a bizonyos barát már nagyon messze lakik, szóval esélytelen, hogy ő rakja újra a gépem, ezért ezt én szeretném csinálni.

Az az elsődleges kérdésem, hogy az jó technika, hogyha csinálok egy telepítő pendrive-ot és arról próbálom újrarakni az egészet? Először le kell törölnöm valahogyan az egész op rendszert? Vagy ez hogy működik? Az adataimat már lementettem, csak családi képek és videók, amik fontosak, ezek már egy külön pendrive-on vannak, bármi más elveszik, az nem gond. Találtam egy oldalt, ahol nagyon egyszerűen és érthetően leírják, hogy hogyan kell a telepítő pendrive-ot létrehozni és videót is készítettek hozzá :

[link]


Szerintetek jó ez így? Esetleg valaki hozzáértő rám szánna az életéből 5 percet és leírná nekem lépésről-lépésre, hogy pontosan hogyan működik a folyamat?

A válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

Szép napot nektek!

20/L



2016. júl. 13. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nos, nem szükséges újratelepíteni, a KMSpico illetve a Microsoft Toolkit-al aktiváld. Ha újraszeretnéd telepíteni, akkor ahogy mondtad, rufus vagy unetbootinnal készítesz egy bootolható pendriveot, majd biosban beállítod a boot sorrendet, hogy honnan indítsa. Amikor a telepítő elindul elő fog jönni egy partícionáló menü, abban kell megadni, hogy hány partíciót szeretnél majd. 500 GB merevlemez alatt ajánlatos egyben hagyni. Itt létre fog hozni a rendszer számára fenntartott területet (MBR partíciót, ami megmondta hány partíció van és honnan bootoljon be a rendszer), a többi pedig már gyerekjáték lesz. A telepítő nagyon felhasználóbarát és ha kell van súgó menü is.
2016. júl. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Irj egy telepitö DVD-t , szerintem célszerübb mint a penes telepités , torrentoldalról tudod letölteni a képfájt amit ki kell irni a DVD-re.

Ujrainditod róla a gépet , és követed a telepitési lépéseket.

Ha kész vagy utána pl. Microsoft Toolkit-tel aktiválod.

Ha eégszer próbálod egy idö után csak sikerülni fog

2016. júl. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért lenne célszerűbb a DVD, mint a pendrive? Pendrive-ról sokkal gyorsabban megy a telepítés.
2016. júl. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 :

Miért DVD és nem pen ?

Azért mert régimódi vagyok.

Vagy azért mert egy DVD tartalma mindig érintetlen marad szemben egy penével.

Vagy azért mert imádim a meghajtó hagját.


Válaszd amelyik neked szimpatikus.

2016. júl. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

szuper! nagyon köszönöm az értelmes válaszotokat!:)

én is szeretem a meghajtó hangját.. majd még meggondolom, hogy azt használom-e! :D

2016. júl. 16. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!