Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linuxos notebookra/laptopra...

Linuxos notebookra/laptopra hogy tudnek windowst rakni?

Figyelt kérdés
Csak linuxos gepeket lattam abbol a tipusbol amit szeretnek megvasarolni, viszont szemely szerint en nagyon windows parti vagyok. Hogyan tudnam atcserelni az op rendszert?

2016. jún. 19. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Beteszed a Windows telepítőlemezt, bebootolsz vele és feltelepíted.
2016. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell telepíteni, mint máskor, a telepítő médiáról bootolva, ha még nem csináltál ilyet, a hibalehetőségek miatt jobb, ha olyanra bízod, aki ért hozz, vagy utánajérsz
2016. jún. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tom Benko ***** válasza:
83%
Megveszed a telepítőt, beteszed, bootolsz róla, és értelemszerűen végigköveted, amit ír. (Apró kérdés: esélyt sem adsz?)
2016. jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy, ha nincs másik géped, akkor linuxon a szoftver központból letöltöd az unetbootin neveű programot, majd a windows ISO-t, bedugsz egy pendrive-on és kiírod rá. Aztán bootolsz vele.
2016. jún. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Alain Delon ***** válasza:
76%
A legbiztosabb, ha a boltban megmondod, hogy neked nem Linuxszal kell, telepítsenek rá Windows-t. És akkor hozzácsapják neked a rendszer meg a telepítés árát, és rögtön 25-30000-rel többe fog kerülni. De legalább az is jogtiszta lesz, mint Linuxszal.
2016. jún. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tom Benko ***** válasza:
76%
@Alain Delon: Mondjuk a boltos dolog eléggé kétélű, jól meg kell nézni, hol és hogyan.
2016. jún. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alain Delon ***** válasza:
@Tom Benko: Nem tudom, mennyire kockáztatják meg, hogy bemegy egy próbavásárló, és kér egy Windows-telepítést vagy -frissítést, ők meg sumákban tegyék fel, a várható bírság fényében.
2016. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jár ha a kérdező külön megveszi hozzá,vagy letölt egy MSDN-t és vesz hozzá egy kulcsot és még olcsóbban is jön ki.A Linpus meg GUI nélkül nem nagyon használható.
2016. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
@Alain Delon: Pont a dilettánsok könnyű kiszűrése miatt rengeteg helyen, még egészen "úri" boltokban is.
2016. jún. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!