Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptom akkumulátor képes...

Laptom akkumulátor képes tönkretenni a laptop hardverét?

Figyelt kérdés
Pár napja észre vettem hogy az Asus x550jk típusú laptopom akkumulátorát a hálozati töltő csak 85%-ig képes feltölteni, eleinte még írta hogy 12 perc a teljes feltöltésig, túlfeszültségre gyanakodtam ezért többször lemerítettem és újra feltöltöttem de nem oldódott meg a dolog, maximum 2-3% volt az eltérés, azaz volt hogy 81 és volt hogy 87%-ig is felment a töltötségi szint, de tovább nem. Legtöbbször hálózatról használom és tegnap este bedugva maradt majd reggel az eddig pirosan világító(90% töltöttségi szint alatt, az felett zölden) akksuvisszajelző led pirosan villog tölte bedugva, érzékeli hogy csatlakoztatva de nem töltödik, ill 83%-on áll, kihúztam a hálózatról már kb. 1 órája és még mindig 83% és még mindig villog a led, de feltünt hogy nem merült és észrevettem hogy hátrelévő üzemidőnek még 10 órát ír. Mi a teendő ilyenkor ? Várjam meg még lemerül még ha az több órát is igénybevehet ? Kárt tehet ez a laptopban ?

2016. jún. 14. 15:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy csak valami akksi kímélő mód van bekapcsolva, ezért nem tölt tovább. Ezt ellenőrizd! (BIOS és segédprogramok)

G.

2016. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!