Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » "Secure Boot Enabled" után...

"Secure Boot Enabled" után nem bootol a gép, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Újra lett rakva a gépen a Windows 8, de csak úgy lehetett megoldani, hogy a bios-ban ki lett kapcsolva a "secure "boot", és legacy-ra lett átállítva. Újra lett rakva a gép, és nem lehet visszaállítani, ha beállítom az "enable secure boot"-ot, nem tölt be a windows, csak a boot menü jön ki, és a boot sorrendnél semmi nincs. Csak úgy fut a gép, hogyha a "secure boot" disable-re van állítva, azon belül pedig vagy "csm os"-re, vagy az előbb említett "legacy"-ra. Mi lehet a gond?
2016. máj. 22. 12:49
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
És ez miért zavar? A secure boot -nak szinte semmi értelme. A többi meg attól függ, hogy a rendszer partíció MBR vagy GPT rendszerű. Ha már egyszer MBR -re telepítetted (legacy módban), nem tudod átváltani UEFI módba. De egyébként sebesség szempontjából ennek sincs jelentősége, állítólag UEFI módban picit gyorsabban boot -ol, de ezt nem tudom megerősíteni. Talán mérhető, de érezni nem éreztem hogy így lenne.
2016. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ilyen szinten sajnos nem értek hozzá, ezért laikusként jobban aludnék, ha minden olyan lenne, mint ami volt. De ezek szerint akkor ez semmit nem befolyásol, maradhat így?
2016. máj. 22. 13:07
 3/4 P.O.C. ***** válasza:
Szerintem nem kell vele foglalkozni. Annyit nem ér, hogy emiatt újra kelljen telepíteni.
2016. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen! Még egy utolsó kérdés, most hogy így marad, mindegy, hogy csm os, vagy legacy módban indul a gép?
2016. máj. 22. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!