Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom megvalósítani a...

Hogy tudom megvalósítani a dual boot-ot egy előtelepített win8-cal rendelkező Lenovo G500 laptopon?

Figyelt kérdés

Pár éve Linuxot használok, így laptop vásárlása után első dolgom az volt, hogy egy Linux Mint telepítő cd-t behelyeztem az ODD-be és nyomtam egy restartot. A meglepetés akkor ért, amikor nem volt hajlandó lemezről bootolniamikor és semmilyen billentyűvel nem tudtam bios-ba se belépni, hogy ezt átállítsam. Kutakodtam ez ügyben és kiderült, hogy a futó win8-ból lehet csak elérni a bios-t, ráadásul UEFI secure boot nem támogatja más OS telepítését (kicsit sem bosszantó...). Persze találtam megoldásokat , de ellentmondásokat is és nem akarok fölösleges köröket futni, így inkább megkérdezem, hátha...

Hogy tudom megoldani, hogy indításkor hagyományos módon elérhető legyen a BIOS? Megoldható-e, hogy induláskor kiválasztható legyen, hogy win8 vagy Linux Mint induljon el? Esetleg megoldható-e, hogy csak Linux legyen egy ilyen gépen?



#BIOS #linux #Windows 8 #dual boot #UEFI secure boot
2013. nov. 9. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 8.1 van fent, de eddig mindig sikerült belépnem a BIOSba..(pontosabba UEFI-be, ugyanis ez már támogatja az egér használatát is).


A laptopodnál pedig FN+F2-vel tudsz belépni a BIOSba a gép indításakor.

A gyors indítást a beállításoknál ki lehet szedni, ha túl gyorsan bootol:

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Energiagazdálkodási lehetőségek\Rendszerbeállítások

Itt a "jelenleg el nem érhető beállítások módosítása).

Majd kiveszed a pipát a gyors rendszerindítás-ról.

2013. nov. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A windows 8 támogatja, de a legtöbb linux is a dual bootot. (ha telepíted a linuxot.)

Ha nem telepíted a linuxot, csak CD-ről bootolsz, akkor azt teszed elsődlegesnek az UEFI-ba, és ha bent van a CD, akkor bebootol róla.


Simán megoldható, hogy feltelepíted a LINUX-szot (a windows helyére), és csak azt használod.

2013. nov. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy Fn+F12 --> Boot Manager

Vagyis itt be lehet állítani a boot kezelést rendszer indításkor.

2013. nov. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Fn+f2-vel nem csinál semmit, Fn+f12-vel ugyan bejön valami boot választási lehetőség, de mindkét lehetőségnél újra csak a win8 bootol, tehát nincs ODD-s boot-ra lehetőség. Viszont találtam egy ilyen leírást: [link] amivel ez megoldható, de tartok attól, hogy hazavágom a lapost.
2013. nov. 9. 08:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Tedd fel a particio manager progit,(magyar),csinálj egy particiót(amekkora kell) tedd rá a Linuxot,és minden indításnál,ujraindításnál megfogja kérdezni,melyiket szeretnéd használni,és ennyi!
2013. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És hogy lesz BIOS? Hogy fogok cd-ről bebootolni? Hogy állítsam át a BIOS-t, hogy hagyományos módon a hagyományos BIOS fogadjon, hogy ne a win8-ból kelljen BIOS-ba mászkálni? És ha átállítom, akkor a win8 bebootol-e majd? Ha meg már telepítek, akkor tudok particionálni is, úgyhogy nem kell particio manager.
2013. nov. 10. 18:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!