Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen Linux...

Szerintetek milyen Linux Operációs Rendszert érdemes használni szerverekre?

Figyelt kérdés
Van ithol egy alig használt gép és azon szeretnék kisebb Minecraft, TS3, MTA, SAMP stb. szervereket futtatni.

2016. ápr. 14. 20:10
1 2
 11/20 Alex Fly ***** válasza:
100%

Előrebocsátom, nem vagyok egy unix guru.

Én a Debiant választottam. Elterjedt, stabil, kiforrott és ha elakadok valahol, pillanatok alatt találni megoldást.

2016. ápr. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

És a Debian-ból nincs ilyen, hogy asztali gépekhez vagy szerver felhasználásához féle verzió?

Olyasmire gondolok mint az Ubuntu oldalon van. (Van Desktop és Server féle verzió)

Ebből 1 féle verzió van vagy csak én nem találom a többit?

2016. ápr. 18. 18:08
 13/20 anonim ***** válasza:

Igazából 3 verzió van: Stabil , teszt , instabil. Nyilván szerverre mindenképpen, de desktopra is a stabil verzió ajánlott. Gyakori tévhit a Debianról , hogy a stable ágban csak elavult csomagok vannak , de a backports tárolóból simán beszerezhetők az új verziók , úgy , hogy a stabil mag megmaradjon.

Amire viszont te gondolsz , hogy külön szerver és külön desktop verzió , olyan nincs.

2016. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

+ 32 és 64 bites verzió.

Szervernél azt kell megnézni, hogy milyen a gép, de a 64 bites verzióval meg tudnak bírkozni.

Azért én a netinstallt ajánlom és ha nincs meg egy ajanlott program, akkor azt külön fel kell telepíteni rá.

Ja és ha a telepítésekkel megvan az ember, utána a update és upgrade az ami ajánlott.

2016. ápr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Alex Fly ***** válasza:
Szerver verzió? Van. Legalábbis nálam úgy let telepítve (apache, ilyesmi alapból felment, x és grafikus felületei viszont nem)...
2016. ápr. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

És itt melyiknél fontos bent hagyni a pipát?

[link]

2016. ápr. 19. 19:55
 17/20 anonim ***** válasza:
Előbb határozd meg, mit akarsz - pontosan.
2016. ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Alex Fly ***** válasza:
Ami nem fog kelleni, azt ne jelöld be. Ami kell, arra meg ott a jó öreg apt-get...
2016. ápr. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

A legalsó ("Standard system utilities") nem tudom mit jelent.

Illetve a File server az lenne az FTP?

És az SQL Database az lenne a MySQL is?

2016. ápr. 20. 06:45
 20/20 anonim ***** válasza:

"standard system utilities"

Érdemes feltenni.

[link]


"File server"

Samba (SMB) szerver. (igen, ftp is.)


"SQL database"

MySql vagy MariaDB, ezt hirtelen nem tudom, de az installnál valószínűleg MySql.

2016. ápr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!