Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha a kollégiumban nem férek...

Ha a kollégiumban nem férek hozzá a Steamen valódi pénzért vásárolt dolgaimhoz az internet korlátozása miatt, lehet az élvezeti jogom megsértése miatt perelni?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 13. 21:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Csak lehet, hogy ezt nem egy olyan internetnél kellene bejátszani, ahol egy Full HD film 5 perc alatt lejön. Nem hinném, hogy egy Steam-letöltés nagyon megterhelne egy 100 mbites elődizetést.
2016. ápr. 14. 06:24
 12/20 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom, tényleg nem értem... miért akar mindenki rögtön perelni? ... Tiszta óvoda...
2016. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

"Nem hinném, hogy egy Steam-letöltés nagyon megterhelne egy 100 mbites elődizetést."

És hányan is laktok abban a kollégiumban, azaz hányan is vagytok arra az előfizetésre? Vajon mi lenne, ha minden 4. kollégiumlakó elkezdené letölteni a steames játékait? Ne csak magadra gondolj...

2016. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Kifogásokat én is találnék, hogy "jaj, hányan vagytok rá". Segítséget kértem, nem kifogásokat.

Valószínűleg nincs mind a 600 embernek Steamje, Battlenetje, Poker-accountja, mert vagy nem bírja megfizetni, vagy nem igényli. A gamerek még mindig kisebbségben vannak, akármennyire is tűnik meglepőnek.

Ha szeptemberben tudtam úgy letölteni 10 MB/sec-kel, hogy másnak nem lassult be a net, akkor nem értem, mi itt a probléma.

A többieknek köszönöm az építő hozzászólásokat :)

2016. ápr. 14. 15:07
 15/20 anonim ***** válasza:

Alapvetően ez az internet nem játékra való, hanem a tanulásban és a kapcsolattartásban segít.

Természetesen játszani is lehet rajta - HA ez nem zavarja jelentősen az előbbit.

Amit te csinálsz, az zavarja. Ha te egyedül csinálnád, akkor TALÁN még elmenne - de ugye nem egyedül vagy.

2016. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám, hogy zavarja a követelményeknek való megfelelést, és az egyéb ezeregy önként vállalt feladatom teljesítését az, hogy esténként leülök (jelen esetben csak leülnék) egy órát pókerezni.

Nekem alapvetően az indíttatással van problémám. Milyen jogon tilt le olyan tartalmakat, amelyek nem illegálisak?

Nincs STREAM!!!

Ami a mai világban alapvető! Nem lehet élő műsort nézni az interneten!

Ha rendszergazda vagy, természetesen nem játékra való az internet. De könyörgöm... itt 18-24 éves fiatalok élnek.

Oké, persze, hivatkozhat a kollégium arra, hogy "a tanuláshoz és az egyetemi kötelezettségek teljesítéséhez megfelelően biztosítják az internetelérést".

De kérem szépen, én NEM AZÉRT vagyok kollégista, hogy az egyetemi kötelezettségeimet teljesítsem, NEM AZÉRT vagyok kollégista, hogy CSAK tanuljak a kollégiumban. Én itt ÉLNI szeretnék, és az ehhez szükséges feltételekért küzdöm jelenleg is.

2016. ápr. 14. 19:24
 17/20 anonim ***** válasza:

"Én itt ÉLNI szeretnék"

Értsd már meg végre, hogy a kollégium NEM EZT vállalta ezzel az internettel! Nem erre való.

És nem is kötelességük amúgy ilyet biztosítani neked.


Menj ki a netkávézóba, vagy menj el egy ismerőshöz.

Vagy pedig tudsz pókerezni a frászbúkon is. Válassz olyan játékot, ami ott is megy.

Élő filmek letöltése zabálja a sávszélességet, ezt sem fogják biztosítani neked.

2016. ápr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
mobilneted minden bizonnyal van - told azon!
2016. ápr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#17: szeptember-október-november hónapokban mégis képes volt biztosítani fennakadás nélkül. Én úgy vélem, ezt vállalta.

Azóta több probléma van az internettel, mint akkor volt. Lecsatlakozásokra panaszkodnak több tucatnyian, van, akinek a WiFi-re egyáltalán nem csatlakoznak a készülékei.


#18 igen, kénytelen vagyok, de kezd elegem lenni belőle, hogy egy telefon képernyőjére meredve kell szórakoznom, amikor ott áll a laptop az asztalon -,-"

2016. ápr. 14. 19:37
 20/20 anonim ***** válasza:

"mégis képes volt biztosítani fennakadás nélkül."

Honnan tudod?

Vagy csak te csináltad egyedül, és most lettek volna többen is - vagy pedig mindenki mást zavart, csak nem tudták, hogy téged kell ütni. Utóbbi esetben adj hálát a sorsnak.


"Én úgy vélem, ezt vállalta."

Itt nincs "vélem". NEM ezt vállalta. Ez nem a te magán interneted.


Amúgy a mobilnetet kiválóan lehet használni a laptopodon is. Ha nem tudod a telefonod csatlakoztatni, akkor vegyél mobil sticket.

2016. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!