Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha a kollégiumban nem férek...

Ha a kollégiumban nem férek hozzá a Steamen valódi pénzért vásárolt dolgaimhoz az internet korlátozása miatt, lehet az élvezeti jogom megsértése miatt perelni?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 13. 21:10
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Vagy teljesen hülyeséget mondtam?

Milyen lehetőségeim vannak VPN-en kívül?

2016. ápr. 13. 21:11
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem.

A kollégium ( feltételezem) nem garantált neked korlátlan netes hozzáférést.

És semmi sem tiltja, hogy saját netes hozzáférésre fizess elő.


Ez kb. olyan, mintha azért vonnád felelősségre a kollégiumot, mert vettél egy autót, és a kollégium nem állja az üzemanyagköltségedet.

2016. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy novemberig korlátlan hozzáférésünk volt mindenhez. November végén pedig 2 port kivételével mindent letiltottak, arra hivatkozva, hogy az első 3 hónap beállítási hiba volt. Azért kicist szerintem röhejes, hogy az beállítási hibának minősül, hogy arra lehet használni az internetet, amite való.

Hivatkoztak arra, hogy pl felnőtt tartalmakat ne lehessen elérni. Egy egyetemi kollégiumban...

Ennek ellenére ezeket elérem, de azt amiért kifizettem 40 eurót, azt nem.

Tehát ez utólag, a szemeszter közepétől van így.

2016. ápr. 13. 22:32
 4/20 A kérdező kommentje:
Illetve hozzátennèm, hogy még saját wifi router behozása is tilos. Ergo, gondolom nem fizethetek elő csak az én szobámra vezetékes netet.
2016. ápr. 13. 22:33
 5/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat a gépelési hibákért, telefonról írtam.
2016. ápr. 13. 22:33
 6/20 A kérdező kommentje:

Továbbá:

A Házirend x pontjában szerepel, hogy "a hallgató jogosult a Kollégiumban zavartalanul szórakozni" stb.

Ez alapján esetleg nem támadható meg? Mégiscsak korlátoz ebben a jogomban az, hogy nem férek hozzá ahhoz, ami biztosítaná nekem a szórakozást. Ráadásul nem zavar senkit az, ha én például pókerezek a neten. Ez is szerepel a Házirendben, hogy mást ne zavarjon.

2016. ápr. 13. 23:07
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, hogy "élvezeti jog" nincs.

Se a PTK-ban, se a BTK-ban.

(Esetleg van haszonélvezeti jog a PTK-ban, de az nem ide tartozik.)


Perelés (LOL) helyett inkább beszéljetek (többen) a kollégium hálózatáért felelős rendszergazdával. Némi borért/nőért/csokiért/... cserébe gyanítom hajlandó az átjáró/proxy/tűzfal megzabolázására.

2016. ápr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi a pontosítást és a tippet.

Mivel az egyetem saját hatáskörében belső szabályozóban mondja meg hogy mi legyen, nem is igazán lehet keresetet benyìjtani.

Vagy ilaen esetben is van cselekvési lehetősége a bíróságnak?

2016. ápr. 13. 23:48
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el a bíróságot, nem ode tartozik a dolog, másrészt eléggé nevetséges/hülyeség ezt jogi útra terelni (fogalmazhattam volna keményebben is).


A kollégium - jogosan - védeni szeretné a saját belső hálózatát, és korlátozni a hálózatot intenzíven kihasználó - ezzel mások Internet-elérését akadályozó - "torrenthuszárokat". Gyanítom ebbe esik bele a Steam játékok letöltése is. Éppen ezért kell a rendszergazdával beszélni, hogy finomítson a beállításokon (segítség: [link] ).

2016. ápr. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mehetnél rögtön a pápához is...
2016. ápr. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!