Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Processzor vagy alaplap?

Processzor vagy alaplap?

Figyelt kérdés

Pár napja alkalmanként lefagyott a gépem, elment a kép, csíkos lett a hang is megakadt így gondolom nem monitor a rossz. Most már egyáltalán nincs kép, viszont se a dedikált kártyáról se az integráltról. A memória hibátlan, maradt az alaplap és a proci hiba.

Az a kérdésem ezek közül, hogy derítsem ki melyik a rossz, ha nem tudom tesztelni se másik gépben a procit?

Köszi előre is!



2016. ápr. 4. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Banálisan hangzik, de ez akár egy vga kábel hiba is lehet.
2016. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
néztem másikkal nem az, meg ha maga a gép lefagy, meg most már ugye be se tölt meg kép sincs, akkor ilyeneket szerintem ki lehet zárni. Bekapcsolom a gépet valahol elakad, nem tölt be a windows sem nincs bejelentkező hang, csak ugye nincs kép így többet nem látok.
2016. ápr. 4. 09:19
 3/13 anonim ***** válasza:

Proci nagyon ritkán romlik el, minimális az esélye, hogy az legyen rossz.

Memória egyáltalán nem olyan biztos, hogy jó.

Vagy memória vagy alaplap.

Próbálj szerezni egy tuti jó memóriát, és próbáld meg azzal.

2016. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
memóriát ki tudtam próbálni másik gépben memtesztet is végig engedtem hibátlan.
2016. ápr. 4. 09:26
 5/13 anonim válasza:

Túl sok minden lehet, inkább vidd be egy szervizbe, ahol 1-2.000-ért feltárják a hibát.

Lehet érintkezési hiba, gyengélkedő tápegység, lehet simán csak megállt a videokártya, lehet zárlat, ha otthon szerelte valaki, lehet kondi hiba, és még úgy kétszer ennyit fel lehetne sorolni...

2016. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az a baj nem olyan helyen lakom, putri szervizek vannak, az egyik átvert a másik szétbaszta a régi gépem így hogy vigyem most ezt be?

Vagy szereznem kell egy procit tesztelni vagy proci alaplap csere...

2016. ápr. 4. 09:44
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

De ha mindent jobban tudsz mint a válaszolók, és mindenre nemet mondasz, akkor miért kérdezel ?

Pláne ha a végén konklúzióként odaírod hogy mi a megfejtés. Csípem az ilyet. nem kell elfogadni, és készpénznek venni az itt leírtakat, de hogy élből mindent elutasítani, az azért érdekes.

2016. ápr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom feltunt-e hogy a konkrét kérdésemre nem kaptam valaszt "Proci vagy alaplap" a többi csak találgatás, amiken már végig mentem én is...
2016. ápr. 4. 16:15
 9/13 A kérdező kommentje:
Az meg mióta elutasítás, ha rá tudok cáfolni...én az ilyen pattogast nem ertem
2016. ápr. 4. 16:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Milyen konfigod van? Táp típusa?

Először ram hibát írtam volna, de írtad, hogy az jó.

A videókártya se lehet hibás, mert írtad, hogy integrálttal se megy. Ha valami régebbi géped van (pl. s775 alapokra építkező), akkor szerezz be először valami olcsó procit, ha azzal jó, akkor procihiba, ha azzal se, akkor alaplap.

De szerintem ez alaplap. Pl. van 2 öreg Compaq Evo desktopom, egyik meghalt, alaplaphibás lett, a P4 az szerintem most is működik. Vagy. Kaptam egy gépházat, amiben egy olyan asus alaplap van, ami valami tuninglap, lehet rajta tuningolni, csomó s478 procit támogat. Sajna a 2,66 ghz-es celeron lábai megferdültek, kiegyengettem, a gép nem működött. Beraktam a procit egy másik lapba (az meg vmi gigabyte, szintén lehet vele tuningolni), azzal már működött, de sajnos közben a geforce mx/2 mx400 32mb videókártyáról kiderült, hogy az is meghalt (nem értem hogy, de már 15 éves, szóval... :/) Szóval az eredeti tesztkonfigomban 2 dolog volt hibás. Szerintem ez VGA hiba. Az integrálttal hogy próbáltad? Kivetted a videokarit a helyéről, mielőtt átálltál volna az integráltra? Ha nem, akkor próbáld meg úgy. Ha igen, akkor az megint más. De így elég nehéz válaszolni, hogy nincs se procid, se lapod. Szerezz egy cpu-t, vagy lapot először (te döntöd el melyiket), és próbálgasd ki.

2016. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!