Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kb. hány GB szabad hely kell...

Kb. hány GB szabad hely kell a Windowsnak, hogy megfelelően működjön?

Figyelt kérdés

Mondták nekem,hogy a Windowsnak kell egy kis szabad terület,hogy ne legyen lassú,és hogy megfelelően működjön,de mennyi?

Most akarom újratenni a gépemet,a 160Gb os vinyóm 4 felé van osztva,40 gigásokra. Úgy gondoltam,hogy azt a partíciót,amin a Windows van (C partíció) eloszton még kétfele,15 Gigát hagyok a Win-nek,a többit felhasználom telepítésre. 15 GB elég lesz a Windows-nak? Ja amúgy Xp-m van.


2010. ápr. 4. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
célszerű lenne a C-partíciót nem tovább osztani, hanem meghagyni a rendszernek és a programoknak. 40 giga elég lesz mindenre.
2010. ápr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
simán elég 15gb, az xpnek. nekem a gépem össz tárhelye 15gb és még vannak az xpn kivül kissebb programok is, igaz csak netezére lehet használni a mai világban
2010. ápr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok,, de miért kell 4felé osztani :O ??
2010. ápr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én 30-40Gb-ot szoktam ajánlani hátha valaki a c-re telepít nagyobb programokat, dokumentumokat, képet, zenét, ha csak a rendszer lesz ott meg az alap progik(Nero,Office,TC,Daemon tools stb) akkor 20Gb elég neki
2010. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én úgy akarom csinálni,hogy a 15Gb os parton lesz a rendszer,a másikra meg a progikat telepítem. De ha 15Gb elég neki,akkor rendben!:D
2010. ápr. 4. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha minden programot a másikra telepitesz, akkor 5 giga is elég kellene legyen... (elméletben...)

Nekem 30 van, de nem rakom külön a programokat és windows7em van, ami megesz 10et, de így is félig üres.

Amúgy ha letörlöd az egész vinyódat akkor próbáld meg a windowst fizikailag a lemez közepére tenni... úgy gyorsabb kell legyen. (pl 160at 3 fele osztod, 72 giga a C, 15 a D és ide rakod a windowst, és E a maradék)

2010. ápr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na. Újratettem a gépet,megcsináltam amit mondtam. Működik minden rendesen,a Windows megfelelő sebességen pörög. Fasza minden! Köszi szépen a válaszokat,hasznosak voltak,arra a célra,hogy meggyőződjek róla,hogy a 15GB elég lesz-e. Egyébként azért osztottam 4 felé a partíciót (most már 5), hogy ha esetleg valamilyen olyan vírust kapok,ami annyira megrongálja valamelyik partíciót,hogy használhatatlan lesz,akkor még ott a másik három. Ugye inkább egy kicsi,mint több nagy.:D


Mégegyszer köszönöm szépen mindenki segítségét!

2010. ápr. 4. 14:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!